Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nine | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.12.2009
CZ premiéra: 04.03.2010
režie: Rob Marshall
hrají: Daniel Day-Lewis, Nicole Kidman, Kate Hudson, Penélope Cruz, Judi Dench

Nine: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

 Na Štědrý den bude těsno. Do komína se budou zaráz cpát Santa Clause, Sherlock Holmes a Guido Contini. Poslední jmenovaný bude mít nejmíň fousů a nebude cítit potřebu materiálně (nebo audiovizuálně) uspokojovat děti a mladistvé, přesto ho za mořem od krbu asi odhánět nebudou. Daniel-Day Lewis je totiž stálicí, která bude vždycky přitahovat pozornost fajnšmekrů – i kdyby hrála v životopisu Ester Ládové. V plnohodnotném finálním traileru musí logicky ukrást nejvíc pozornosti. Jeho strůjci se snaží o komplexnější přiblížení zápletky, takže se dozvídáme i něco podstatného z rolí jednotlivých div. Jenže ani manželské patálie s Marion Cotillard (kdo by ji sakra podváděl?), ani přímočaré svody Kate Hudson nezastřou, že Nine je především ódou na tělesné proporce a sexuální magnetismus Penélope Cruz. Právě tahle důležitá ingredience Chicagu chyběla, protože ani hubeňoučká Renée Zellweger, natož ramenatá a prapodivně oháklá CZJ, nevyslaly z pódia moc vzrušujících požitků. Tady naopak starosvětské divadelní aranžmá prokládají záběry, z nichž doslova kape frivolní atmosféra, bonvivánství a všechny ty inspirující radosti a strasti spojené s uměleckou tvorbou. O sexuální revoluci sice v traileru mluví přímo Kate Hudson, její ozvěny byste ale zaslechli i bez téhle návodné promluvy. Pořád těším…

Níže odkaz na streamované HD.

Nine: Hudební trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Příznivci muzikálové tvorby musejí v posledních letech docela paběrkovat a comeback Roba Marshalla se pořád zdá být tou pravou spásou, která nabídne dostatek spoře oděných lepých děv, pečlivě secvičených hudebních vystoupení a Daniela Day-Lewise jako třešničku na dortu, aby z kina všichni odcházeli spokojení. Po zrajícím teaseru a zajímavé, avšak nepříliš úderné promo montáži přichází kampaň Nine s hudebním trailerem, ve kterém se Marshallovy umělecké hrátky spojují v údernou koláž, v níž si snad každý najde to svoje (tu svou). Otěže přebírá pějící Kate Hudson a zatímco ze sebe sype hudební ódu na všemi pokoušeného Guida, kolem létají vybroušené výtvory osvětlovačů a svůdně se kroutící oscarové krásky, jejichž dravá přehlídka dává téhle naspeedované dvouminutovce punc opravdu prvotřídní podívané. Škoda proto, že závěrečná půlminutka působí už trochu nadbytečně, jinak je totiž nepříliš originální koncept dotažen takřka k dokonalosti. O návykovou záležitost ale jde i takhle.

Nine: Promo montáž


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Ať už hltáte Johna Travoltu v Pomádě, Nicole Kidman v Moulin Rouge!, Johnnyho Deppa ve Sweeney Toddovi nebo Michala Davida v Discopříběhu, teď vyráží do boje Rob Marshall a je jedno, jestli mu fandíte, nebo je vám úplně ukradený. Za to, co předvádí v téhle dvouminutovce, si totiž respekt zaslouží. Ačkoliv se video z Nine objevuje v sekci filmových upoutávek, nejde o klasickou ukázku ale o kombinaci traileru a jakéhosi „behind the scenes“ videa. I to se ale dá udělat tak, že si člověk začne zjišťovat, kdy že má tahle hudebně-taneční variace na Federica Felliniho premiéru v českých kinech. Muzika parádně graduje, herečky jsou sexy, jako kdyby na tom závisel jejich život, a sestříhání záběrů z filmu s fyzicky evidentně hodně náročnou přípravou tu funguje skoro stejně dobře jako kulometný střih v upoutávce na akční film. O Nine se sice nedozvíme vůbec nic, ale z toho, co nám trailer ukáže, můžeme soudit, že půjde o hodně spektakulární podívanou a že Rob Marshall natáčí něco, co by mohlo být mnohem zajímavější než přeceňované Chicago.

Nine: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Při vší úctě k Akademii, oscarový triumf Chicaga byl prostě ústřelem. Čas jasně ukázal, že tudy cesta ke vzkříšení muzikálů nevede – cynismus vybledl, hudební výstupy vyšuměly a Chicago je dnes v podstatě mrtvý film, na který si vzpomene snad jen nejbližší příbuzenstvo Renée Zellweger. Jenže zavrhovat celý žánr by nebylo fér, stejně tak Roba Marshalla. Respektovaný (aneb akademicky nudný) režisér se tentokrát pokusí rozehnat přírak sterilní Gejši tunou vášně. Vášně pro film, vášně pro tanec a vášně pro ženy. Těch je mnoho a všechny ovlivnily život režiséra, který právě došel na konec svých sil. Od matky, přes herecké múzy, až po milenky, mu všechny motají hlavu, a to velmi sexy způsobem. Nemyslím teď různé lascivní detaily a roznožky v podvazcích, kterých je tedy požehnaně, ale celkově jiskrný styl celého teaseru. Zase jednou připomíná klasickou hollywoodskou éru v blyštivém hávu. I zápletka je z nejklasištějších, protože, jak říkal Martin Scorsese, zpovědi producentů a režisérů vždycky byly pilířem žánru a určitě budou fungovat i třeba třicet let po All that Jazz. Zvlášť s těmihle herci. Daniel Day-Lewis tu působí už na omezeném prostoru náramně, kolem něj se navíc kroutí tolik div, že člověk ani nestíhá očima mlsat. Je tu místo na pohyby Kate Hudson, tělesné dispozice Penélope Cruz (uííí) a i v bleskurychlém teaseru už se skládá nostalgická pocta Sophii Loren. A šest slavných žen je ještě v záloze. Dají dohromady devítku, o půl bodu víc než kolik dalo Felliniho 8 a 1/2. Kdyby se z Devítky vyloupl stejně oblíbený výlev taliánského umělce, tleskali bychom.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace