Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nezvratný osud 5 | Final Destination 5 | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.08.2011
CZ premiéra: 08.09.2011
režie: Stephen Quale
hrají: Tony Todd, Emma Bell, David Koechner, Courtney B. Vance, Nicholad D`Agosto

Nezvratný osud 5: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Sestříhat působivý trailer na pokračování tak vyvařené a už nejméně dva díly i zoufale nudné hororové série není jednoduché. Přesto to jde, a není potřeba ani nějaký prudce originální koncept s nečekanými střihovými či hudebními fígly. Úplně stačí poctivé řemeslo a taková drobnost, jakou je solidní materiál z filmu. Je až překvapivé, jak to funguje. Úvodní megapohroma na mostě vypadá slušně trikově ošetřena a i ostatní škrty v seznamu přeživších působí dojmem, že mají nápad a krutou hravost, která byla kdysi hlavní devizou série. Zároveň slouží autorům sestřihu ke cti, že se obešli bez death-spoilerů. Navnadí na nepříjemnou situaci a... přijďte se podívat do kina, jak to s tím šroubkem na kladině dopadlo. Efektivní prácička, zejména když atmosféru mrazivými průpovídkami zahušťuje starý dobrý Tony „Osud“ Todd. Za to, že někdo dokáže ve mně restartovat zájem o takhle vyčpělou sérii, nemůžu jít s hodnocením níž.

Nezvratný osud 5: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Co psát u pátého dílu, když všechny epizody série jedou podle stejného mustru? Snad jen to, že nejvýznamnější odchylkou jsou prvotní jatka: Po letadle, dálničním pekle, horské dráze a automobilových závodech proběhne masakr tentokrát na mostě. Trikové orgie v prvním traileru nevidíme naplno obnažené, víc pozornosti je věnováno samotné „pomstě od osudu“ a novým pokusům o rozvíjení vlastní mytologie. Může to působit směšně, ale právě náznaky, že za vraždami bude stát i člověk z masa a kostí (a ne jen fátum), vnášejí do vyvařené série něco zajímavějšího a poutavějšího. Řemeslně nadstandardně vyrobený trailer tohle vědomí udržuje zcela suverénně na třech hvězdičkách. Fandové série tak půjdou najisto, my ostatní si s klidem počkáme na DVD.

V sekci Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace