Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nezvratný osud 3 | Final Destination 3 | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.02.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: James Wong
hrají: Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Amanda Crew, Texas Battle

Nezvratný osud 3: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další osvěžení zamrzlých koncepcí. Tentokrát nadmíru odvážné, protože vyzobává to nejlepší z celé série. V případě Naomi Watts by šlo o pasáže nahoře bez, u Nezvratného osudu logicky běží hlavně o to, jak někoho efektně a „nečekaně“ naporcovat i ve chvíli, kdy celé kino ví, že dotyčnému odtikávají poslední vteřiny mrzké existence. Před víkendem byl pátek 13. ledna a lišácké studio vymyslelo teaser určený speciálně pro tuhle strašidelnou příležitost. Vracíme se k němu sice s několikahodinovým zpožděním, ale snad nám to díky víkendovému přetlaku líbivých ukázek prominete. Originální pojetí krátkého vnadidla jako brožury třinácti rad pro přežití jednoho smolného dne si totiž jednoznačně zaslouží účast v profilu, i když nepřátelům trailerů, které prozrazují příliš, dohazuje ideální argument k rozmetání nejoblíbenější sekce našeho webu. „Páteční teaser“ to je maximální spoiler, jelikož kompiluje všemožné způsoby vytuhnutí v devadesáti sekundách. Ale většina z vás už dvojku i jedničku nejspíš viděla, stejně jako nezdravě ukecaný první klip k Wongově návratu do služeb smrtky. Nové způsoby terminace proto nečekejte - v příjemně nachlazené skleničce si jen cynicky užijte ty staré známé s malým dovětkem.

Nezvratný osud 3: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Prvních čtyřicet vteřin teaseru je věnováno rekapitulaci předešlých událostí. Děje se tak ze dvou pochopitelných důvodů: Potenciální divák se mohl před nedávnem vrátit z Marsu a o sérii nic neví a tvůrci si samozřejmě navíc mohou trochu zamachrovat, kolik peněz už do filmů narvali (zejména proto vybrali do sestřihu ze dvojky ty nejlepší záběry) a proložit dění titulky ve stylu „Nejdřív je smrt našla… pak je varovala… teď je dorazí“. Což podle mě nedává valný smysl, protože stejně vždy skoro všichni zahynuli, ale čert to vem ;). Důležitější je spíše to, co se nám autoři rozhodli předvést z nového dílu. A toho je na teaser tak akorát, abyste pochopili vše důležité a celek ještě stačil celkem slušně vygradovat. Nutno však říci, že veškeré akční sekvence jsou nalámány do vteřinových prostřihů a příliš uceleného materiálu si neužijete. Hlavní výplň tvoří přirozeně zběsilá jízda na dráze, ale ke slovu se dostanou i špičaté plotové plaňky padající z korby náklaďáku či horizontálně poletující ohňostrojové rakety. Do očí však ke konci bijí opravdu špatné triky, což je o to více na pováženou, že zaštiťují jeden z posledních záběrů, kam se povětšinou umisťují filmové vrcholy, jež mají diváka nalákat do kin. I přesto nemám z těch pár vteřin tak špatný pocit a když výsledek bude vypadat alespoň tak dobře, jako dvojka, není se proč zlobit - koukatelných svižných hororů se zajímavým s nápadem tu v současné době moc nemáme (zvláště tenhle rok je prokletý).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace