Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Než jsem tě poznala | Me Before You | 2016
csfd  imdb
US premiéra: 03.06.2016
CZ premiéra: 30.06.2016
režie: Thea Sharrock
hrají: Emilia Clarke, Sam Claflin, Jenna Coleman, Matthew Lewis, Charles Dance

Než jsem tě poznala: Blu-ray


ikona
KarelR
Jak se povedl romantický bratránek Nedotknutelných? 

Já, Earl a holka na umření, Hvězdy nám nepřály, 50/50, Stuck in Love, The Fundamentals of Caring, Něco jako komedie, Charlieho malá tajemství, Teď a tady... nástupu teenagerských akčňáků z ranku Hunger Games a Divergence si svět všimnul, kdo jste ale zaregistroval mladistvé romance, v nichž se řeší postižení, těžká nemoc nebo alespoň psychické problémy? Mocné kombo slz a smíchu je málem stejně populární a letos jsme se ho dočkali v Než jsem tě poznala.

 

Správně tušíte, že jde o další adaptaci knižního bestselleru, tentokrát od Jojo Moyes. Nedávno dokonce vyšlo pokračování, filmový svět je ale teprve u jedničky, v níž se sluníčková Louise stará o ochrnutého boháče Willa. Ano, v jádru se jedná o bratránka megahitu Nedotknutelní, včetně naťuknutí "oblíbených" třídních rozdílů. Tady se však vedle kamarádství buduje i romantický vztah, který díky bohu není alfou a omegou celého příběhu.

Pokud bych měl na Než jsem tě poznala najít něco unikátního (nebo alespoň překvapivého), tak je to právě zacházení s hrdiny. Film se tváří jako tradiční příběh energické slečny, která rozzáří očka cynického mrzouta, ve finále se v něm ale skrývá mnohem víc a rozhodně nejde o klasickou spotřební romantiku. Setkání Louise a Willa má jasná poselství a neuhýbá z nich kvůli divácké vstřícnosti, což je u tohohle subžánru celkem vítaný postup.

 

Jak už jste možná zaznamenali v jiných textech, obsazení Než jsem tě poznala nevypadá dvakrát ideálně. Sam Claflin není zrovna prototypem charismatického vtipálka a hrdinka Emilia Clarke působí dojmem, že by si zasloužila o deset let mladší hereckou tvář, tyhle výtky ale naštěstí postupně mizí. Neříkám, že bych si tuhle story nedokázal představit s jinými tvářemi. Scénář však s postavami pracuje tak dobře, že to ústřední duo nemůže moc kazit, a jelikož se zadařilo u vedlejších rolí, nakonec obsazení přeci jen podlehnete a řeknete si, že všichni odvedli dobrou práci.

To samé platí pro režisérku Theu Sharrock, která materiál nijak neláme přes koleno, výsledkem je tedy lehce nadprůměrná žánrovka, v níž fungují feel-good pasáže i nějaké to povinné dojímání. Byl tu potenciál na něco víc? To bez debat, žánrové špičky toho se zábavou i emocemi dokáží o úroveň víc. I takhle si ale Než jsem tě poznala zaslouží pozornost, protože jako milá jednohubka na deštivé (respektive zasněžené) odpoledne poslouží úplně v klidu. (7/10)

Koupit na FilmGame.cz

 

Samotné blůčko Než jsem tě poznala nabízí audiovizuální standard, od bonusů ale zázraky nečekejte. Z osmi vystřižených scén je zajímavá jen jedna (nový dialog Louise s Willovou matkou), dvě minuty zkažených záběrů ničím nevynikají a pětiminutový featurette o natáčení je sice povedený, ale zatraceně krátký. Škoda, že se tu o knize a jeho adaptaci nedozvíme víc. Žánrová konkurence na tom však bývá podobně, tak buďme rádi za hezký přírůstek do rodiny a netrapme se detaily. Cílovku Než jsem tě poznala stejně zajímá hlavně film.

Obraz: 2,40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD Master 5.1 anglicky, DD 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 16.11.2016
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace