Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nesmrtelný | Self/less | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.07.2015
CZ premiéra: 06.08.2015
režie: Tarsem Singh
hrají: Ryan Reynolds, Ben Kingsley, Natalie Martinez, Matthew Goode, Victor Garber

Nesmrtelný: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedla malá sci-fi s Ryanem Reynoldsem, Benem Kingsleym a šílenými vědci?  

Nikdy jsem nepřišel na chuť Tarsemu Singhovi. Režisér Cely, Války Bohů nebo Sněhurky má hodně osobitý vizuální styl, jemuž jsem ovšem já osobně na chuť nikdy moc nepřišel, ale nemám problém respektovat, že se to někomu líbí. Jeho novinka Nesmrtelný by mi paradoxně měla z jeho filmů sednout nejvíc, protože singhovského vizuálu tu je skutečně absolutní minimum. Bohužel tu však není ani nic dalšího.

 

Nesmrtelný je film, u kterého je po pár minutách víceméně jasné, že do kin v roce 2015 nepatří. Zápletka o tom, jak umírající miliardář Ben Kingsley přesune svoje vědomí do mladého těla Ryana Reynoldse a pak zjistí, že s jeho novou schránkou je něco v nepořádku, nenabízí nic, co bychom neviděli dřív. Nesmrtelný nemá v rukávu žádné překvapení nebo nečekaný zvrat a pokud jste pár thrillerů už viděli, bez problémů odhadnete, co se stane za deset minut. Průšvih je, že to, co budete odhadovat a představovat si, bude pravděpodobně mnohem zábavnější než to, co vám tvůrci naservírují na plátně.

Nesmrtelný svým rozpočtem nemá na marvelovky, Jurský svět a podobné, na druhou stranu šestadvacet míčů není tak málo. Určitě to je dost na to, aby film nevypadal jako podprůměrný televizní pilot. Sci-fi prvky tu prakticky nejsou a jestli se těšíte na filmový výlet do světa budoucnosti, hned na něj zapomeňte. Jediné, co připomíná science fiction, je mašina na přenos vědomí, což je ve skutečnosti předělaný CT skener. A je to vidět. Horší však je, že když už dojde třeba na přestřelku, honičku, nebo bitku, působí Nesmrtelný jako něco, co se točilo na první dobrou. Všechno je k uzoufání pomalé, nenápadité a skoro až otravné.

 

Jediná věc, co povyšuje Nesmrtelného nad béčkové srágory, je fakt, že v něm místo Caspera Van Diena a Erica Robertse hrají Ryan Reynolds a Ben Kingsley. Čímž ovšem nemám na mysli, že ti dva hrají dobře, ale mají slavnější ksichty. Reynolds je většinu času srandovně vyjevený a Kingley zmizí po nějakých deseti minutách. A od té doby Singh cpe divákovi ošklivě vypadající, mizerně napsaný a unyle zrežírovaný příběh bez jediné zapamatování hodné scény nebo napínavého okamžiku.

 


Přehrajte si trailer
Nesmrtelný nemá v kině co dělat a vedle konkurence působí i trošičku trapně. Ne tak, že byste se chtěli v kině smát tomu, jak moc je špatný a laciný, ale prostě v něm není nic, čím by ospravedlnil svou existenci. Zápletka, herci, režie, akční scény... všechno je otravně podprůměrné a jediná scéna, která by možná stála za zmínku, nepokrytě vykrádá finále legendární Staré pušky. A fakt, že závěr filmu musí Singh a spol. obšlehnout ze čtyřicet let starého francouzského filmu, celkem jasně ukazuje, jak moc je Nesmrtelný v hajzlu. Po jeho konci budete myslet maximálně tak na dvě věci. Že Kingsleymu je fakt úplně jedno, v čem hraje a že Reynolds by měl fofrem vyměnit agenta, nebo skončí jako ten Casper Van Dien.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)

Verdikt

avatar3/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar5/10

  Leonidas I.

 • avatar4/10

  Nexus6

 • avatar5/10

  hroubek

 • avatar5/10

  Dataminer

 • avatar3/10

  malylada

 • avatar4/10

  Kickass123

 • avatar3/10

  LiLLZe

 • avatar8/10

  CAPS_LOCK

 • avatar5/10

  Atchyroz

 • avatar7/10

  Ubik

 • avatar7/10

  slord

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace