Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Neklid | Restless | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 16.09.2011
CZ premiéra: nestanovena
režie: Gus Van Sant
hrají: Jane Adams, Mia Wasikowska, Schuyler Fisk, Lucia Struss

Neklid: Trailer 2

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Gus Van Sant pořád ještě neztratil oko pro zajímavou látku. Občas sice ustřelí (Poslední dny) nebo jede moc na jistotu (Milk). Jinak nám ale pravidelně dodává filmy, které neodkopnete s úšklebkem "tohle už jsem viděl". Restless má sice k téhle škatulce malý náběh. Hlavní dějová linka je však ověšena dostatkem drobností, které základní koncept osvěžují. A celé pojetí má přesně ten nezávislácký feeling, který takhle jemný příběh vyžaduje. Restless rozhodně nebude obyčejnou romancí, která lacině půjde po emocích. Van Sant to nejspíš provede maličko chytřeji a divil bych se, kdyby se zastavil u klasické story o dívce, která probudí city v podivínovi a odporoučí se na onen svět. Tady prostě musí být víc, a už traileru se daří sem tam naznačit dobře zužitkovanou scenáristickou kličku. Stále v něm ale bohužel převládá pěkně stylizovaná rutina, takže nebudu bláznit s hodnocením. Očekávání jsou každopádně sakra vysoko.

Neklid: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Take this, Twilight! Gus Van Sant měl dost rozumu na to, aby nevzal režii Rozbřesku. A místo toho si natočil jinou náctiletou romanci, která  už v traileru předvádí víc emocí než všechny tři přehlídky upírů vegetariánů (vegepírů?) dohromady. Restless statečně kráčí ve stopách malých filmů, v nichž se sbližují dva mladí podivíni, přesto ale nepůsobí dojmem příběhu, který by nemělo cenu vyprávět. Jasně, všichni tak nějak tušíme, které dějové zákruty nás čekají. Pořád tu ale zůstává dost nadějných herců a jisté filmařiny na to, aby dojmy stoupaly s každou přibývající vteřinou. U samotného traileru navíc potěší pečlivě nastavené tempo a sladění začátku a konce, přesto ale zůstaneme na třech hvězdách. Chybí tu totiž něco, čím by Restless vykročilo ze škatulky a dalo najevo, že ho prostě musíte vidět. Něco poutavějšího než mrtvý japonský sidekick a fakt, že se Mia Wasikowska právě pustila do přímého (minimálně vlasového) souboje s Carey Mulligan. Doufejme tedy, že si Van Sant schovává většinu trumfů do kina. Resumé by na to měl.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace