Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nejnebezpečnější hra | The Most Dangerous Game | 1938
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Irving Pichel, Ernest B. Schoedsack
hrají: Joel McCrea, Fay Wray, Leslie Banks, Robert Armstrong, Noble Johnson

Nejnebezpečnější hra: V.I.M.


ikona
Mr. Hlad
fay wrayJoel McCreaNejnebezpečnější hra
Než přišla akční béčka o lovení lidí, byla tady Nejnebezpečnější hra. 

Když v sobě člověk překoná odpor k černobílému filmu a rozhodne se zjistit, jak vypadala kinematografie v době, kdy on sám ještě nebyl na světě, může objevit opravdové klenoty. O těch nejlepších jsme vás už ve VIM informovali, ale některé jsou skryté trošku lépe. Nejnebezpečnější hra je skrytá téměř dokonale.

Přesto si dovolím tvrdit, že právě diváci, kteří jinak na filmy s herci, jež jsou už třicet let po smrti, nekoukají, by mohli tenhle kousek ocenit ze všech nejvíc. Nejnebezpečnější hra totiž položila základy jednomu směru akčních filmů. Hon na člověka je poměrně časté téma pro v Bulharsku natáčené kousky s Casperem Van Dienem nebo C. Thomase Howellem v hlavních rolích, ale i v kinech občas dojde i na nějakou tu loveckou párty. Živý terč je pecka, Síla pomsty s Michaelem Dudikoffem je taky překvapivě fajn a člověk má při sledování podobných filmů pocit, že už vlastně nic moc nového nejde vymyslet. Když se ale podíváte na Nejnebezpečnější hru, s hrůzou zjistíte, že nic nového se nevymyslelo ani za sedmasedmdesát let!

Film režisérů Pichela a Schoedsacka totiž nabízí prakticky přesně to, co současné filmy s podobným příběhem. A funguje to naprosto úžasně. Joel McCrea by jako akční hrdina obstál se svou figurou i dnes, Leslie Banks je záporák, proti němuž působí i padouchové z Bondovek (i ti, co chtějí s pomocí modelek vyvraždit všechny muže na světě) jako sympaťáci a akční scény jsou překvapivě dobře natočené a hodně drsné. Dojde tu na lámání páteří, nabodávání na špičaté větve i na hladovou smečku psů. K tomu všemu si připočtěte fakt, že se natáčelo ve stejných kulisách, ve kterých řádil King Kong, takže to celé vypadá zatraceně dobře.

Nejnebezpečnější hra je vynikající studijní materiál pro fanoušky akčních filmů, kteří budou nevěřícně koukat na to, jaké koule měli režiséři v době, kdy prarodiče většiny současných čtenářů MovieZone ještě nebyli na světě. Film navíc díky krátké stopáží neuvěřitelně odsýpá a nestačí ani na chvilku nudit. Na Nejnebezpečnější hru se sice můžete koukat jako na jeden z vůbec prvních čistě akčních filmů, fakt je ale ten že u něj nebudete muset přimhuřovat oči kvůli stáří.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace