Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nech svět světem | Leave the World Behind | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.11.2023
CZ premiéra: 08.12.2023
režie: Sam Esmail
hrají: Julia Roberts, Ethan Hawke, Kevin Bacon, Mahershala Ali, Vanessa Aspillaga

Nech svět světem: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Konec kalendářního roku na Netflixu už tradičně patří nějaké apokalyptické vizi. Nech svět světem se překládalo z loňského roku na letošní, a proto nebojuje na dálku s Bílým šumem - a že by v souboji s ním nepochybně obstálo - ale zaplňuje tuhle škatulku pro rok 2023. A minimálně v trailerech to funguje na výbornou. Příslib napínavé konverzačky funguje nejen díky nasazení charismatických hereckých hvězd a kvůli našponované atmosféře, ale i díky pár eye-candy efektnějším momentům, jimž vévodí tanker útočící na pláž a hromada bílých vehiklů. Finální upoutávka je sice údernější, ale stále velmi působivá, tak nezbývá, než se modlit, aby to klaplo i ve výsledném tvaru. 

Nech svět světem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Netflixovské taháky trápí buď absence nosné autorské vize a v důsledku toho naprosto generická podstata (zdravíme velké akční blockbustery jako The Gray Man), nebo absence důsledného dramaturgického dohledu (Mank a ti druzí). A navzdory tomu, že tématicky ne až tak vzdálený Bílý šum taky nedopadl dobře a trauma z něj je tedy velmi čerstvé, chce se po traileru na novinku Sama Esmaila nadějeplně zvolat: Konečně! Tohle by totiž, sakra, mělo vyjít. Plnotučné herecké obsazení, mysteriózní atmosféra, originální (?) zápletka a vizuálně velmi vtahující výjevy dávají velké naděje, že by to projednou mohlo zapadnout do sebe a že by mělo být, na co koukat, u čeho si rozbušit napětím srdíčko i zamotat si kebuli. A protřelý tvůrce Mr. Robot by to mohl ustát. Tak snad nebudu těchto vět za pár týdnů hořce litovat a rozpaky zůstanou jen při rozeznávání, jestli zrovna vylezl na obraz Kevin Bacon, nebo Ethan Hawke. 

Nech svět světem: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Vypadá to vcelku zajímavě. Ale to z traileru vypadal i Bílý šum, kde jsem zhruba po deseti minutách psal kolegovi Rimsymu, že to vzdávám a recenzuje to on. Tohle by však přece jen mohlo mít o něco víc "náplně". Sam Esmail má za sebou sice doposud jenom jeden celovečerní snímek, se kterým debutoval předtím, než se proslavil svojí seriálovou tvorbou s Mr. Robot a Homecoming (odkud si přivedl Julii Roberts), od té doby se ale jako režisér i scenárista výrazně posunul, od jeho hvězdně obsazeného apokalyptického dramatu tak můžeme čekat docela velké věci. Trailer samotný tohle všechno podtrhuje, přenáší napětí, spoustu otazníků, a zároveň upozorňuje, že by do boje o ženské Oscary mohla brzy vstoupit nová tvář, která sice už jednoho zlatého plešouna doma má, za Blízko od sebe by si ale zasloužila minimálně ještě jednoho. Tak třeba zazáří tady, i když konkurence je letos fakt velká. Za mě tedy velká spokojenost a těším se, co z toho vypadne.

- - - 

Vytáhni v hospodě: Poznámky k první verzi scénáře posílal Esmailovi i Obama, jenž má s Netflixem vlastní exkluzivní deal. A upozornil tvůrce, že se začíná až příliš odklánět od předlohy, což později Esmail na to konto napravil.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace