Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nauka o snech | The Science of Sleep | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.09.2006
CZ premiéra: 30.11.2006
režie: Michel Gondry
hrají: Gael García Benal, Alain Chabat, Rhys Ifans, Patricia Arquette, Drew Barrymore

Nauka o snech: DVD


ikona
k0C0UR
 

Pokud vás paměť neklame a Nauka o snech vás ve své době zaujala, asi jste neminuli naši recenzi, kde jsem se vykecal více než dost. Pokud jste tu poprvé, račte o záložku vedle, kde se dozvíte vše potřebné. Odkazuji vás tam, protože dnes výjimečně není relevantní, abych své dojmy duplikoval – Nauka o snech nepotřebuje nutně k naplnění svého poselství obří plátno, ve své komorní poloze úspěšně sděluje vše potřebné na jakémkoliv médiu. I v teple domova prostřednictvím vyzařování televizních paprsků vychází Gondryho výlet do duše snílka Stephana jako zjevení a příkladný film pro všechny scenáristy, kteří v koutě lamentují nad tím, že dnes už nelze vymyslet nic originálního. Lze. A jde to ještě lépe audiovizuálně podchytit, máte-li Gondryho cit pro audiovizuální ilustraci emocí, Bernalův tělesný herecký projev a mysli odlehčenou jako v půli řádně divokého alkoholového dýchanku. Nauka zůstává i po těch pár měsících (a jsem si jist, že ještě léta bude) jako ideální antidepresivum pro všechny snílky, zamilované, ale i všechny kinofily, co se rádi brodí proti střednímu proudu.
Nenápadné DVDčko (dávejte dobrý pozor, abyste ho v půjčovně vůbec našli, obal je nevýrazný) neskýtá mnohé, ostatně jak se dá asi od podobně minoritní produkce očekávat. Bonusová sekce v sobě ukrývá pouze nepřeložený film o filmu a trailer. Nauka o snech je však typ filmu, kde asi po hodinách krkolomných autorských interpretacích nikdo nepůjde. Ba co víc, možná by byly i na škodu – film totiž roste tím víc, čím víc o něm přemýšlíte o samotě.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, francouzsky, španělsky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 27. 3. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace