Muzikál ze střední | High School Musical | 2006
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kenny Ortega
hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale, Corbin Bleu

Muzikál ze střední: DVD


ikona
imf
 

Pokud jste četli text v záložce Info, zřejmě jste si už na třetím řádku uvědomili, že něco není v pořádku. Co tenhle film dělá na MovieZone a zbláznil jsem se jenom já nebo půlka civilizovaného světa? Přebarvičkovaná muzikálová verze Beverly Hills 90210, která své poselství zúžila na nezbytnosti (buď sám sebou, najdi celoživotní lásku, zařiď celosvětový mír), a kupředu se pohybuje buď připitomělými dialogy nebo odrhovacími songy... jenže... v tom je právě to kouzlo!

Kenny Ortega se v televizním filmu z Disneyho produkce snažil, jak to jen šlo. Obsadil driblující děcka, kterým slouží hlasivky (i když za aktuální superstar, Zaca Efrona, musel doublovat někdo s hlubším hlasem) a vysekává jedno hudební číslo za druhým. Ať už je to synchronizovaný basketbalový trénink, brajgl ve školní jídelně nebo závěrečný song před skandujícím publikem... většina ze stominutové stopáže se zkrátka tváří jako solidní muzikál, ve kterém choreografie funguje podle nejdivočejších představ a texty nejsou ani zdaleka tak hloupé jako repliky v nezpívaných částech snímku (o jejich naivitě se samozřejmě nikdo nepře). Zatímco souběžně vydávaný druhý díl je neskutečně hloupý a unylý, jednička má svěží image a místy nefalšované guilty pleasure kouzlo. Nevím, jak to vysvětlit, ale některé pasáže toho DVD jsem si zkrátka musel pustit znovu. Má to tempo, má to rytmus a já vždycky tvrdil, že to je u hudby nejdůležitější. A tady to stačí k tomu, aby to odtáhlo celý film. (pad...šedesááát.... a stydím se vážně jenom trochu :).

DVD od české pobočky Buena Visty je bohužel zatraceně očesané. Nenajdete na něm ani český dabing, který se nějak nepodařilo sehnat (dvojka už má komplet českou podporu), takže se musíte spokojit s originálem nebo ruským jednomužným strojohlasem. Obraz je televizně 4:3, takže se budete jen usmívat nad sloganem ze zadní strany obalu, který hlásá, že toto DVD je opravdu "cool". Ani bonusy nehledejte, můžete se ale pobavit alternativním poměrem obrazu "4:9". Někdo v DTP oddělení zřejmě u klávesnice zaspal. Ale odpusťme mu to, přeci jenom jsou to tančící děti, žijící v nekomplikovaném světě, kde lze všechno vyřešit zpěvem či dobře hozenou "trojkou". Takže se uvolněte, jste znovu na střední škole, spolužák Křepelka, co vám házel svačinu z okna, je pryč, spolužák Tintěra, co po vás házel křídy, dneska chybí a spolužačka Sýkorová po vás hází očkem. No není ten život zas jednou fajn? A teď hurá na hodinu hudební výchovy!

Obraz: 1,33:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, rusky
Titulky: české...
Datum vydání: . 1. 12. 2007
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace