Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muž ve stínu | The Ghost Writer | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.02.2010
CZ premiéra: 10.06.2010
režie: Roman Polanski
hrají: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Kim Catrall, Tom Wilkinson, Timothy Hutton

Muž ve stínu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už jsme si navykli, že víceméně tentýž materiál umí dělníci v zámořských studiích uchopit malinko líp než jejich evropští kolegové. Přesně takový případ se rozvíjí okolo posledního filmu Romana Polanskiho. Zase vládne hudba. Její thrillerové tóny by dodaly mysteriózní nádech i videu, na kterém vaše babička sfoukává sedmdesát dva svíček z narozeninového dortu. Smyčce perfektně sedí a vnáší do (zdánlivě?) rutinní dramatické látky nádech něčeho tajemného, co se zle vymkne kontrole, překvapí diváky a za ideální konstelace se i pokusí film kolportovat mezi žánrové klasiky. Nevím, jak moc kárat trailer za to, že nepřikurtuje pozornost k filmu samotnému - to je asi výčitka, která by měla směřovat spíš k prezentovanému materiálu, jenž dvakrát nerozdráždí. Ukázka se ho jednoduše vzdát nemůže. Stačí, že mu přisypává na dramatičnosti a znepokojivosti. Mám nicméně pocit, že v daném kontextu se o moc lepší práce odvést nedala, měl-li trailer přiznávat barvu a kopírovat styl filmu samotného. Dvě minuty lákavé hry s tajemnem, intrikami a dvěma slavnými herci jsou po řemeslné stránce vyvedeny špičkově. Potřebujeme vůbec celé dvě hodiny?

Pod odkazem 480p linkován odkaz na Apple streamy.

Muž ve stínu: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Agent jejího Veličenstva nám povýšil na premiérskou svini a jak to tak vypadá, brzy dostane za vyučenou. Nebo taky ne. Roman Polanski má sice v poslední době dost potíží s tři dekády starými hříchy, to mu ale očividně nebrání v tom, aby stíhal točit hutné politické thrillery. Navíc takové, které si maličko berou na paškál Tonyho Blaira a nebojí se poukázat na to, že se chce civilizovaný svět Amíkům často až přespříliš zavděčit. Vypouští tedy Ewana McGregora a jeho pisatelský talent šťourat na místa, kde můžete udělat chybu jenom jednou, a obklopuje ho luxusní hereckou sestavou, podle níž máme poznat, že se na nás neřítí x-tá béčková blbina na téma "pojďme ohrnovat nos nad špinavými praktikami vysokých státníků". Alespoň podle traileru chystá Polanski něco maličko ambicióznějšího a kupodivu sem prozatím pasuje všechno od smrtelně vážné Kim Cattrall po McGregorovo zmatené pobíhání potemnělými přístavy. Obi-Wan by potřeboval kvalitní drama jako sůl, protože další Podvod by mohl vážně narušit rovnováhu Síly, a to samé by hrozilo, pokud by si Brosnan nenapravil reputaci po svých (ne)pěveckých eskapádách v Mamma Mia. Zatím to vypadá, že by to mohlo klapnout, tak věřme, že má Eli Wallach i v tomhle věku čuch na dobré scénáře.

Muž ve stínu: Promo teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

To je pecka! "Já jsem duch", poví vám McGregor a než se vzpamatujete, bude pryč ze streamovacího přehrávače. Teasery bývají kratší, nic neprozrazují, občas se dokonce nezmůžou ani na jediný záběr z filmu. Co předvede Ghost, je ale nevídané. V ukázce, která se krátkostí stopáže nevyrovná ani úderným televizním spotům, vám Polanski stačí sdělit: "Mám ve filmu Brosnana, McGregora a zřejmě půjde o nějaký politický thriller". Ono to, sakra, funguje a za to palec nahoru - nejdůležitější už víme. Jenže forma, kterou je vše prezentováno, je fakt příšerná. Víme  o vás, mistře, ale příště to chce něco záživnějšího.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace