Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mstitel | 2021
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 01.07.2021
režie: Lucia Klein Svoboda
hrají: Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Milan Šteindler, Pavla Tomicová

Mstitel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Chápu, že tvůrci se tady rozhodně nesnaží natočit normální komedii, ale přiznaný bizár, kterých se u nás zase tak moc nevidí. Což je ostatně poznat nejen z trailerů, ale také neméně šíleného tiskového prohlášení, v němž tvůrci svůj počin popisují jako Godzillu na perníku, Star Wars pro chudé či Osm a půl mínus Batman (ano, taky to nechápeme). Pokus o totální wtf film není sám o sobě vůbec špatný nápad, jenže na výsledné obrázky se ani druhý pokus nekouká zrovna dobře, z některých momentek doslova mrazí a svým rádoby humorem film připomíná dementní komedie typu Doblba! a Poslední plavky. A to rozhodně není dobrá zpráva. Na druhou stranu, po minulé totálně roztříštěné a smysl nedávající upoutávce drží tato ukázka docela pohromadě, díky krátké stopáži má jakž takž tempo a aspoň trochu nám nastiňuje (pokud je to vůbec možné) samotný příběh. Stejně ale cítím ve vzduchu slušný průser.

Mstitel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

V mailu mám odkaz na teaser filmu, o němž guru Dušek říká, že je jedním z těch, které občas divák potřebuje, aby dostal facku. Tahle teda zabolela. Já vlastně ani nevím, kde mám začít. Paní režisérka, která má na profilu na ČSFD čtyřikrát zdůrazněno dosažené akademické vzdělání, mluví o svém Mstiteli jako o podvratné komedii, což znamená, že počet ošklivých nahých těl na minutu stopáže bude povážlivě vysoký. Co jiného také čekat od příběhu zkrachovalého herce a alkoholika, který se rozhodne přihlásit na misi na Mars, protože proč vlastně ne. V teaseru kromě toho uvidíte emzáky a vesmírné stanice jak z Červeného trpaslíka (zní to jako pochvala, ale není), podivné alegorické vozy a chlupaté existence jako z Šíleného Maxe, ale to slůvko "jako" je tady hrozně důležité. O mém oblíbeném řemesle, ať už filmovém nebo trailerovém, se ovšem tentokrát vůbec nedá mluvit, protože skladba záběrů neexistuje. Ani nemůže, protože jednotlivé výjevy nedávají smysl. Kdybyste trailer pustili odzadu (včetně zvuku), bude výsledná informační hodnota stejná. Nebo možná větší, protože by to nějaký pomatenec mohl považovat za umění. Prý to poběží v kinech. Doufám, že už příští týden, aby na to nemusel nikdo koukat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace