Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mrtví a neklidní | Warm Bodies | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.05.2012
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jonathan Levine
hrají: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Dave Franco, John Malkovich, Lizzy Caplan

Mrtví a neklidní: Recenze


ikona
imf
Ze zombie filmů si už děláme trochu srandu. A to je moc dobře! 

Jen si to vezměte: V Soumraku mrtvých rozčesává pěšinky nemrtvých gramodeska, v Zombielandu je plněný piškot důležitější než příčina apokalypsy a ve Fidovi jsou zombie postaveny na úroveň domácích mazlíčků. Je to náhoda, že všechny tyhle zombie filmy, co staví původní koncept na hlavu jsou parádní zábavou? Pokud bychom to měli rozseknout podle Mrtvých a neklidných, pak jde rozhodně spíš o pokračující trend. V jednom balení tu dostáváme chytrý a vynalézavý sociální komentář zpoza zakalených očí mozkožroutů, a taky jednu z nejsympatičtějších romantických komedií poslední doby. Tomu se říká dvě mouchy jednou ranou!

Hlavním hrdinou snímku je R. Víc si ze svého jména a vlastně ani původního života nepamatuje. Teď bloumá po opuštěném letišti a vnitřními monology dává divákům najevo, že mu to furt v hlavě šrotuje, i když okolní svět vidí a slyší jen chrčící a vrávorající, v horším případě pozvolna se rozpadávající lidskou trosku. Na rozdíl od stáda poháněného potřebou konzumovat nenakažené lidi je však R. schopen samostatného rozhodování. A ve chvíli kdy uvidí blonďatou Teresu Palmer s brokovnicí, udělá dvě věci. Sežere mozek jejího boyfrienda a zachrání ji před zombie davem, aby jí mohl odvést do bezpečí svého Boeingu 747, který stojí opuštěně uprostřed přistávací dráhy. To je jeho útočiště. A právě sem si teď přivedl holku, která s jeho nemrtvým tělem dělá divy. Neměl by přece nic cítit. Ale přesto cítí. Možná to je i tím, že konzumací mozku jejího přítele převzal i pár jeho vzpomínek. Ano, jak dobře tušíte, tohle první rande bude o trochu rozpačitější než obvykle.

Nevzpomínám si, kdy jsem naposled filmem proletěl tak rychle, aby mi to bylo až líto.Mrtví a neklidní si na úsporné stopáži zvládají dělat legraci ze zombie žánru a tím úspěšně maskují, že jsou vlastně klasickou teenagerskou romantikou, ve které kluk potká dívku, ta mu neustřelí hlavu brokovnicí, a on ji na oplátku nesežere, i když je podle něj k nakousnutí. Do toho hraje parádní soundtrack a přeskakují jiskry mezi sympatickou Teresou Palmer a Nicholasem Houltem. Ten hraje všude jako dřevo, ale právě proto je mu zombie jinoch doslova ušit na tělo. A protože je to romantika, odpustíte filmu řešení a zvraty, které by v zombie eposu byly leda pro zasmání. Nevzpomínám si, kdy jsem naposled filmem proletěl tak rychle, aby mi to bylo až líto. Tak líto, abych zvažoval, jestli si to celé nedat znovu. Památných scén a hlášek je tu dost na to, abyste tenhle zážitek okamžitě zreprízovali a jen v sobě zacementovali pocit, že feel-good filmy za pár babek se ještě pořád točí.


Přehrajte si trailer
Uznávám, že jsem dokonce chvíli koketoval s devítkovým hodnocením, ale v tom má určitě prsty Teresa Palmer, která by opravdu úspěšně defibrilovala i mrtvolu (a přesně to se vlastně v Mrtvých a neklidných stane). Takže nakonec za velmi, velmi silných osm, i když pochybuji, že by jiná castingová konstelace tenhle scénář dokázala víc ozdobit.

Platí to ostatně i pro vedlejší role – John Malkovich je dobrý, Rob Corddry je vynikající. Všichni svedou trochu a dohromady udělají moc. A tak by to před kamerou i za ní mělo být vždycky, no ne?

Verdikt

avatar8/10

imf


Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  Spooner

 • avatar7/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  scroochy

 • avatar6/10

  luksa

 • avatar8/10

  Invisigoth

 • avatar8/10

  Mephos

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar8/10

  verbst

 • avatar6/10

  cabal

 • avatar8/10

  Anakin

 • avatar7/10

  RainMakeR

 • avatar7/10

  b1aster

 • avatar7/10

  kyller

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace