Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mravenec Z | Antz | 1998
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Eric Darnell, Tim Johnson
hrají: Woody Allen, Sharon Stone, Gene Hackman, Sylvester Stallone, Danny Glover

Mravenec Z: V.I.M.


ikona
Cival
antzjennifer lopezsylvester stallonevimwoody allen
Woody Allen jako 3D mravenec.  

Vývoj trojrozměrné animované produkce je v prvé řadě vývojem technických možností. Možností, které ze sebe zvládnou vymáčknout počítače, které přibližují animaci realitě a filmovou řeč hranému filmu. Mravenec Z byl svého času nesmírně příjemným zjevením, protože důraz naložil na hlavní postavu. První 3D pokus animátorů z DreamWorks sice odvozuje většinu svého kouzla od své „originální“ koncepce, tedy od zasazení neurotického intelektuála do klasické pohádky pro nejmenší, ale shodou šťastných okolností mu to k výjimečnosti jednoduše stačí.

Nejdůležitější je samozřejmě obsazení hlavního truchlivce Woody Allenem. I neználek jej identifikuje po prvním monologu, vedeném z pohovky u cvokaře. Woody brojí proti systému, nesouhlasí s kolektivistickými hesly, s bezduchým mašírováním ve prospěch celého mravenčstva... co dnes už můžeme považovat za omšelou myšlenkovou konstrukci dobré poloviny 3D animáků (zvlášť po Životu brouka a Včelce), bylo v Mravenci Z víceméně neokoukané a díky upřímnosti a uvěřitelnosti Allenova projevu jednoduše svěží. Nerozdrobila jej  ještě scénkovitost (i když, fórků je požehnaně), nelpí na něm technologický balast z nových animáků, které sice pilují barvičky a obrázky, ale charaktery a jejich příběhy pod nimi praskají jako prázdné bubliny. Mravenec Z je spolu s Úžasňákovými jedničkou ve svém oboru, a minimálně proto si zaslouží připomínku. O tak hladce ubíhající zábavu se totiž od jisté doby za mořem jen a jen pokouší. Bez výsledku.

Palec nahoru i kvůli výjimečné úrovni českého dabingu, v němž si Woody i Sylvester Stallone udrželi svoje tuzemské hlasy.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace