Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Monsters | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.10.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Gareth Edwards
hrají: Whitney Able, Scoot McNairy

Monsters: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mix vy-víte-čeho a vy-víte-čeho je tu potřetí a příliš se toho nezměnilo. Zdevastovaná krajina, jedna hezká blondýnka, jedna mayská pyramida a rouška tajemství, která se opět maličko poodkryla. Příběh o tom, jak si to přerostlé suchozemské chobotnice z vesmíru (?) rozdají s vyjukaným mladíkem z Půlnočního polibku, tentokrát konečně nabídne nefalšované chapadlo. Což je první pořádné znamení, že nebudou monstra kvůli nižšímu rozpočtu jen z dálky kontrolovat počasí, ale setkáme se s nimi i o něco intenzivněji. Dojem dramatického bijáku se pak snaží navodit i samotný trailer, v němž se ke konci začne stříhat o něco razantněji než v tesaseru, aby nikdo nemohl začít nadávat na úplnou repetitivnost. Ta vám stejně začne vadit pokaždé, kdy uvidíte nějaký záběr potřetí, finále ale dává alespoň trochu naděje na to, že se začneme hýbat kupředu. A brzy tak třeba přijde vychytanější druhý trailer, který by tenhle údajně povedený monster film šoupnul do širšího zájmu. Jinak se tam bez velkého producentského jména bude dostávat těžko.

Monsters: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mr. Hladem načrtnutá definice platí. Co platí… ona řve do obličeje ještě hlasitěji. Jenže zase se nakonec bázlivě stáhne, když má image i nějak reálně doložit. Z ukázky se prostě jak z megafonu opět ozývá: „Pokračujeme v trendech nastolených Monstrem a Districtem 9. Budeme stejně cool, stejně atmosféričtí, stejně chytří, a přitom ještě spořivější.“ Ale furt to může být habaďůra. Manévry s vrtulníky a válečným loďstvem sice naznačují, že by se Monsters moli rozlézat do překvapivě epické šíře, i do druhé upoutávky se toho ale moc nevešlo. Hlavně rádoby vnadící titulky, které si dnes může pořídit skoro každý („Nejkrutopřísnější bitka roku!“ Franta Vomáčka, pardubickyvestnik.cz), zavánějí vyplňováním něčeho prázdného. Jako že se marketingová vata tlačí přes reálný obsah, který si takhle nemáme šanci podrobněji osahovat. Nic proti tajemství, zvlášť když provází projekt zajímavý a stylem i obsahem neokoukaný. Ale Monsters svou tajnosnubnost zatím neprodávají tak sexy způsobem jako zmiňované „příbuzné“ hitovky.

Monsters: Comic-Con Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

V tomhle případě je to jednoduché. District 9 + Monstrum = Monsters. A hotovo. Gareth Edwars se ani nesnaží zapírat, že čerpá ze stylu těchto dvou hitů. Ale popravdě – za to se na něj asi nikdo zlobit nemůže. Dvakrát to fungovalo, dvakrát to vydělalo a dvakrát potěšilo filmové fandy. Kdyby to tedy vyšlo i potřetí, nejspíš by se kvůli tomu moc lidí nevěšlo. A z traileru to vypadá, že by to klidně vyjít mohlo. Procházka přes zdevastované Mexiko v sobě má dost příjemně nepříjemné atmosféry a zvuky nočních zvířat (a pravděpodobně nejen zvířat) by v kině mohly zrychli tep nejednomu hororovému fandovi. Je trošku škoda, že trailer příliš negraduje a spíš jen ukazuje, že „my umíme to samé, co Blomkamp a Reeves“. Potenciál tu ale určitě je, protože svět, ve kterém se Monsters budou odehrávat, rozhodně nevypadá špatně a závěrečná desetivteřinovka slibuje i nějaké to sympatické blízké setkání třetího druhu. Pokud ovšem chce studio Monsters prodat jako další District 9, bude se nejspíš muset marketingové oddělení příště vytáhnout s něčím trochu údernějším. I když začátek nebyl špatný.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace