Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mocný vládce Oz | Oz: The Great and Powerful | 2013
csfd  imdb
US premiéra: 08.03.2013
CZ premiéra: 07.03.2013
režie: Sam Raimi
hrají: James Franco, Michelle Williams, Rachel Weisz, Mila Kunis, Zach Braff

Mocný vládce Oz: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Disneyovské barvičky opět úřadují a připomínají, že už za šest týdnů uvidíme nový film Sama Raimiho. Pamatoval si to někdo? Není se za co stydět, já jsem taky zapomněl. A všudypřítomný hračkářský gigant si toho samozřejmě všimnul, pročež servíruje novou dávku mizerných green screenů, kterou nezachrání ani představovačka svůdných čarodějnic. Normálně by asi byl hřích, nejít na film s Milou Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams. Raimiho zlé dvojče ale vehementně trvá na tom, se bude James Franco prohánět přívětivější říší divů, takže nezbývá, než na tuhle ukázku pohádkové vyprázdněnosti znovu pracně zapomínat. Dávám tomu den. Maximálně dva...

Mocný vládce Oz: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sam Raimi v digitální pasti a ještě bez znalosti míry. Když takhle výjimečný režisér plýtvá schopnostmi na vykalkulovanou disneyovskou zakázku, je to samo o sobě velká škoda. Rovnou průser se z toho stává ve chvíli, kdy touhle zakázkou je fantasy parazitující na Čaroději ze země Oz, kopírující neomaleně Alenku v říši divů ve snaze zopakovat její miliardový úspěch, mámící smysly (a dobrý vkus) takovým nánosem pestrobarevných kulis, že by z toho jeden ublinkl. Bolí to. A bolet to bude dvojnásob, pokud tenhle film vážně uspěje tak, jak si Disney vysnil. Kromě digitální velkoleposti, trailerového kumštu a sympatického obsazení tu totiž jsou jen křečovité pokusy o humor a rodinnou roztomilost. Nefunguje to. A vsadím svůj cylindr, že to poznáme právě i v pokladnách a Alenka 2 se vůbec konat nebude. Už proto, že James Franco je oproti Johnnymu Deppovi kasovní jed.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (22)

Mocný vládce Oz: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bože můj. Vážně, Same? Ve chvíli, kdy se s láskou vzpomíná na tvoje vynikající oživení Spider-Mana, si jednoduše půjčíš pastelky od Tima Burtona a naservíruješ nám další Alenku? No, ne že bychom to netušili už u prvního plakátu. Až teaser Oz: The Great and Powerful ale definitivně potvrzuje, že u Disneyho zkrátka chtějí další miliardový trhák. A nebojí se kvůli němu sáhnout na další klasiku. Tentokrát se budeme vracet do světa L. Franka Bauma, jehož vize z přelomu 19. a 20. století se zhmotnila v roce 1939. Byla z toho nápaditá muzikálová pohádka, kterou nejen Američané uctívají dodnes. V prequelu si pak sice užijeme začátky slavného kouzelníka a pár sličných čarodějek navíc. Jenže příjemně zatím vypadá jen černobílý rozjezd, ze kterého se náš nový hrdina přenese mezi digitální hmyz a spoustu nevkusných zelených pozadí. A poetika originálu je v tahu. Ano, triky ještě nejsou úplně hotové. Očividně ale budou mít onu nemilou alenkovskou stylizaci, což znamená, že se s nimi nikdo nebude příliš mazat. A jelikož teaser nic moc jiného nenabízí, pokud není tenhle digifest vaším šálkem čaje, jste nejspíš zklamaní podobně jako my. Čekali jsme lepší entrée než spoustu přepálených barviček.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace