Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mlčení | Silence | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.12.2016
CZ premiéra: 16.02.2017
režie: Martin Scorsese
hrají: Liam Neeson, Andrew Garfield, Adam Driver, Ciarán Hinds, Taranobu Asano

Mlčení: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nejkratší marketingová kampaň na velkobiják s oscarovými parametry v historii jde do finále. Díkybohu za tuhle mezinárodní mutaci upoutávky - nemusíme díky ní truchlit nad tím, že jsme se dočkali jen jednoho traileru. I druhé podání je totiž velmi působivé. Scorsese sice čaruje s digitálními kouzly, což tu působí malinko nepatřičně, protože jeho výpravná náboženská freska (jejíž děj teda ani napodruhé tak úplně nepobírám - ale nevadí mi to, protože všechny pohnutky těch šikmookých postav alespoň pochopím z filmu) právě láká nejvíc v momentech, kdy vidíte fyzickou bolest na živých postavách ve skutečném, oldschoolově hmatatelném prostředí. Recenze sice nejsou úplně extatické a pohoření na Glóbech naznačuje, že oscariáda se konat nebude, pořád ale tuhle látku vyhlížíme s ohromnými očekáváními. U Scorseseho totiž ukázkově platí, že čím nepoddajnější a kontroverznější projekt, tím líp.

 

 

Mlčení: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jestli je mi někdo ze současných hereckých tváří na výsluní fakt nesympatický, je to Andrew Garfield. Jeho kukuč mě znejisťoval u Hacksaw Ridge a teď pomrkává i z novinky, která by mohla být ještě větší pecka. Škoda. To ale neznamená, že to pecka doopravdy nebude. Přesvědčení, že je Poslední pokušení Krista vůbec nejlepším filmem historie o víře a náboženství ze mě ještě nikdo nevymítil, takže když se jeho režisér Martin Scorsese pustí do další religiózní látky, své léta odkládané a vysněné, musí naše víra být chtě nechtě silná. Relativně levná a relativně starosvětsky uchopená velkoprodukce se může zjevně chlubit vizuálním pojetím, jaké bude letos těžko hledat konkurenci. A když k tomu přidáte masité utrpení herců v reálných kulisách a mocnou výpověď o věčných otázkách víry a utrpení, musíte se na novou scorseseovku maximálně těšit. 

 

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace