Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mizerové | Bad Boys | 1995
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Michael Bay
hrají: Will Smith, Martin Lawrence, Tchéky Karyo

Mizerové: V.I.M.


ikona
k0C0UR
bad boysmartin lawrencemichael bayvimwill smith
 

Bylo pět let před úplňkem milénia a klipař Michael Bay vytáhl do boje s (na ty roky slušným, dneska méně) mizerným rozpočtem, aby je roztočil v popcornovém akčňáku, kde se bude střílet, bezmezně hláškovat a hlavně koukat na dva parťáky, kterak jsou cool, černí a na svůj věk velmi duševně vyspělí ;). Dobrá věc se podařila a nekorektní duo vyrazilo do ulic Miami, aby si to vyřídilo rovnou se šmejdem formátu Tchéky Karya…
Co si budeme zastírat – Bad Boys jsou čistě a jenom výplachovým akčním filmem. Nač v tom hledat hlubší filozofii, když tam není, proč se snažit o sofistikovanou analýzu, když se kromě střílení a hlášek nedá moc co analyzovat. Dva černoší běhají po městě, řeší poměrně klasický případ, do toho zapojují osobní problémy. Celé je to poměrně vtipné a rozhodně to odsýpá jako na drátkách. A abych nezapomněl, vizuálně je to sežrání. Co víc chtít? Michael Bay předvedl, jak dobrý akční film se dá natočit s málo penězi, aby o 8 let později předvedl totéž v mnohem větším měřítku a s podstatně více penězi. Smithovi to sedlo, Lawrence jakoby sem spadl úplně z jiné planety (pokud jste viděli alespoň jeden jeho „normální“ film, asi tušíte) a dohromady za Bayovy pomoci poslepovali etalon akčních devadesátých let a jejich buddy movies. Nic by asi už v žánru nebylo stejně bez explozivní finální přestřelky v hangáru – jen lépe šlo tak slastným způsobem vypíchnout všechna roztomilá klišé, která se tu za poslední dvacetiletku tak poctivě budovaly – hodně hlasitých vybuchujících věcí, ohňostroje, přestřelka v bludišti z náhodně poházených předmětů a po finální explozi i spousta hořících peněz, které se záporákovy rozutekly pod rukama. Michael Bay je satan, jak se s oblibou říká. A i když tomu chlapíkovi nemůžete připíchnout metál za tématické a scenáristické přínosy, v těch řemeslných, které oním zvláštním způsobem přitahují mladé, to natře většině Hollywoodu. Tenhle start může za to, že si dnes dovolí diktovat stamilionové rozpočty i přesto, že občas jeho film nevydělá v Americe ani třetinu toho, co stál (Ostrov).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace