Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mimi šéf | The Boss Baby | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.03.2017
CZ premiéra: 20.04.2017
režie: Tom McGrath
hrají: Alec Baldwin, Steve Buscemi, Lisa Kudrow, Jimmy Kimmel, ViviAnn Yee

Mimi šéf: Recenze


ikona
Mr. Hlad
boss baby
V animáku Mimi šéf dostane malý hrdina bráchu v podobě mimina s kravatou, kufrem a hlasem dospěláka. A pokud vám to připadá legrační, možná se vám bude líbit i film.  

Mám pocit, že v Hollywoodu testují roboty nebo trochu tupou umělou inteligenci. Zatím tedy nesebrali lidem práci, ale minimálně scenáristé animáků by se pomalu měli začít rozhlížet po rekvalifikačních kurzech. Jasně, pořád vznikají i nečekané a překvapující animované filmy, v nichž padouch z počítačových her hledá kámoše, důchodce cestuje se svým létajícím domem do Jižní Ameriky a králičí hrdinka zkouší uspět u zvířecího policejního sboru. Většina animovaných filmů se však jeden od druhého liší maximálně tím, jak vypadá hlavní hrdina.

 

Aktuální Mimi šéf bohužel spadá do té druhé kategorie. Příběh o klukovi, který fasuje bráchu, jenž sice vypadá jako batole, ale nosí oblek, kufřík a mluví jako dospělý, je přesně o tomhle. O tom, jak mimino v obleku nosí kufr a mluví jako dospělý. Nic moc dalšího tu není. Většina fórů stojí právě na tomhle nápadu a pochopitelně se velice rychle okoukají, protože moc originálních a překvapivých vtipů by tady nevymyslel nejspíš ani Charlie Kauffman. Na druhou stranu hlavní mimino i jeho brácha jsou celkem sympaťáci a nemůžu říct, že by se tvůrcům nepovedlo přijít s pár povedenými scénami. Honička na šlapacích autech nebo porada miminkovského managementu jsou minimálně fajn. 

 

Většinu času je však Mimi šéf bohužel zoufale obyčejný a stejný jako všechny ostatní druholigové animáky. Ničím nepřekvapí a okoukanému a předvídatelnému příběhu dojde dech někdy v půlce. Po tři čtvrtě hodině jsem už hodně netrpělivě koukal na hodinky a čekal, až to skončí, protože tady je od začátku jasné, že na žádné překvapení nebo zvrat nedojde. Jsou tu přesně ty momenty a pasáže, které by každý divák mohl čekat. Bráchové se nemají rádi. Bráchové jsou v háji, a tak musí spojit síly. Bráchové se určí jeden s druhým vycházet. Bráchové se pohádají. Bráchové se sejdou a ukáže se, že se mají opravdu rádi. Následuje konec a náznak, že když to hodně vydělá, mohl by dorazit sequel. 

 


Přehrajte si trailer
Bylo vlastně dost unavující sledovat, jak se tvůrci vůbec nesnaží vymyslet něco jiného nebo nového a prostě si vystačí s tím, že tam je mimino, které v originále dabuje Alec Baldwin. Bohužel dospělákovi tohle asi stačit nebude a podle toho, kolikrát jsem při projekci zaslechl smích (asi čtyřikrát) si nejsem jistý, jak moc nadšené byly děti. Do kina mimochodem dorazilo tak třicet prcků, takže bych toho smíchu fakt čekal víc.

Mimi šéf je film, který všechny své trumfy předvede v upoutávce. Neobvyklého hrdinu, celkem zábavnou vizuální stylizaci některých scén a … to je asi všechno. Víc tu není. Z tohohle animáku nakonec vylezl dokonalý průměr, u něhož se jen marně hledá důvod, proč na něj někoho posílat.

p.s.: česká verze je dost podivná, nepřekládají se v ní anglicky napsané cedule, jejichž obsah bývá dost důležitý, a ukolébavka od Lennona a McCartneyho by taky asi mohla být česky. Těžko říct, jestli si ji v angličtině děti užijí. Zvlášť, když její text je poměrně důležitý. 

Verdikt

avatar5/10

Mr. Hlad

Tim dostal bráchu a není z toho nadšený. Tohle mimino je totiž trošku podivné, chodí v obleku, umí mluvit a chová se jako manažer. Společnou řeč hledají jen těžko, ale když se jejich rodiče dostanou do nebezpečí, musí spojit síly, naučit se spolu vycházet a vyrazí na jejich záchranu. A je otázka, jestli u toho musíte být, protože tenhle animák nabízí jen okoukaný příběh s několika povedenými fóry a pár slušných akčních nebo překvapujících scén. Jinak jde ale o průměrnou a vcelku nezáživnou podívanou.


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Ravenhorn

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar7/10

  Rokle

 • avatar4/10

  Ragnarok

 • avatar4/10

  Tomino

 • avatar5/10

  krumlajs

 • avatar6/10

  Nathanielmon

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar6/10

  Masarka14

 • avatar6/10

  Peet266

 • avatar7/10

  vteco

 • avatar4/10

  kikush777

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace