Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Matrix | 1999
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Larry a Andy Wachowski
hrají: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Matrix: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Matrixovskou trilogii mám celkem čerstvě za sebou a jedno se Matrixu musí nechat - ani jeden z filmů o zelenkavém kódu a hackerovi, který ho přepisuje podle libosti, za ty roky nezestárnul ani o den. Vždyť zlatavý štítek V.I.M. u sebe nemá pro srandu králíkům. Na Matrix je prostě radost koukat a to samé se dá říct o trailerech, které na něj lákaly diváky před osmi lety do kin (kdo by byl řekl, že je to tak dlouho!). Jejich sledování je ale trochu jiný zážitek, než byste od ukázky na takový blockbuster očekávali. Vlastně se teaser nese v duchu filmu, který prezentuje - je úplně jiný než cokoliv, s čím jste se setkali. Nepočítejte proto s žádnou velkolepou hudbou a s grandiózním finále, Matrix láká sérií epileptických sestřihů a podivných zvukových efektů. Celkem živě si vybavuji, jak na mě ve své době ukázka působila: odpudivě. Ehm. Samozřejmě to bylo dáno hlavně věkem, v té době jsme ale na podobný filmový vzhled nebyli zvyklí a teaser se svou zvláštnost nijak zastřít nesnaží. Je to víc než osobitá ukázka - do kin bych se ji ale bál pustit i dneska. Nic to samozřejmě nemění na její čtyřhvězdičkové výslužce.

P.S.: Co myslíte, mysleli na Architektovu kancelář Wachovští už při střihu tohoto teaseru, nebo prostě mají v oblibě televizní obrazovky?;)

Matrix: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Tenhle trailer vyšel na jaře 1999 a já osobně jsem mu tehdy nevěnoval velkou pozornost. Svět byl tehdy plný nadšení z chystané Epizody I Hvězdných válek a nějaký Matrix s polovičním rozpočtem ho nezajímal. Stalo se to, co se zákonitě stát muselo - 2. dubna přišel Matrix do kin a nebyl to opožděný apríl, byla to dobře načasovaná bomba, která odstartovala kult (o tom jak to nakonec skončilo si budeme povídat jindy). Přitom v tom traileru to všechno je - hlášky, vizuálně dokonalé záběry, apokalyptický nádech a ultracool atmosféra, která hrdinům doslova stříká z uší. Jediné, co nešlo odkoukat jsou kung-fu řezanice, ale na těch film stojí a padá mnohem méně než na čemkoliv ostatním. Trailer na Matrix vyvolává sentimentální náladu a neodvratné tiky, které zákonitě vyústí v založení DVD do přehrávače. Člověk si skoro říká, jak tohle mohl přehlédnout nebo podcenit, ale tak už to s klasikami bývá, přijdou si nepozorovaně a praští vás do zátylku. Tyhle rány však patří do kategorie příjemných. U nízké kvality najdete maličkou verzi, hostovanou u nás, ale pro lepší zážitek rozhodně doporučuji střední nebo vysokou kvalitu, i když velikosti se modemistům mohou zdát jako špatný vtip. Inu za kvalitu se platí. Dobrou chuť.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace