Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mám rád Huckabees | I Heart Huckabees | 2004
csfd  imdb
US premiéra: 01.10.2004
CZ premiéra: nestanovena
režie: David O. Russell
hrají: Jason Schwartzman, Dustin Hoffman, Naomi Watts

Mám rád Huckabees: DVD


ikona
k0C0UR
 

Pokud si režiséra Davida O. Russella pamatujete jako vrchního vedoucího svižných a striktně nekorektních Tří králů, je čas honem přeladit na jinou vlnu. I tenhle chlapík se totiž dokáže ponořit do vln intelektuálních výplodů a vypustit mezi diváky dílko, které svými pokroucenými myšlenkovými pochody připomíná něco mezi filmem Alejandra Gonzáleze Iñárritu a komedií se Stevem Martinem. Těžko popsat, o co tu přesně jde a zda má nějaký hlubší smysl Russellův film po obsahové stránce hlouběji analyzovat. Je to přesně ten typ celuloidového výplodu, který polovinu lidí odradí a tu druhou zcela nadchne. Co se skrývá pod slupkou přechytralých žvástů o bytí a nebytí, skle mezi lidmi? Co je účelem sžití se se světem pomocí pojídání bahna či odosobnění od něj díky ráně relaxačním balonem? Russell klade mnoho otázek, ale nechává za všech okolností odpovídat diváka. Bez indicií, zcela bez pomoci. Nejednou však ve své „uměleckosti“ přetáhne – a divák najednou stojí na křižovatce, jejíž všechny cesty vedou k nepochopení. Není totiž výjimkou, že prvoplánová honba za bizarností předčí jakékoliv sdělení. I v tu chvíli však stojí za to sledovat, kolik se Russellovi do svého projektu o konzumnosti lidí mezi panely a obchodech se vším podařilo naverbovat hereckých stars. A jak si to všichni bez výjimky užívají. Vydatná porce kávy pro ty, kdo to rádi trochu neortodoxně a bizarně, hořký patok pro konzervativce. Každopádně originální až na půdu. (7/10)

DVD s filmem k nám přichází s plně lokalizovaným českým menu, a co rozhodně potěší, i s DD 5.1 dabingem. Originální anglická stopa je pouze ve stereu. Co se týče českých titulků, už dlouho jsem neměl tak dobrý pocit z kvalitně odvedené práce. Spousta slovních hříček nezůstala nepochopena, chyby až na jeden překlep (on vs. oo) neexistují. Dobrá práce. Co se týče bonusové sekce, její rozsah není nijak závratný (přesto dostačující) a českou podporu tu najdete jen u první položky v menu. Tou je pětice rozhovorů se všemi, kdo se zhostili hlavních rolí plus s režisérem Davidem O. Russellem. Protagonisté zde hovoří především o svých postavách, ale sem tam prosákne v palbě slov i nějaká ta zajímavější informace, která hodí film do přece jen srozumitelnějšího světla (nejmarkantnější je to právě u režiséra). Následují „Záběry z natáčení“, což jsou… záběry z natáčení poslepované do sedmiminutové koláže, obsahující všechno od povedených i nepovedených záběrů až po herecké výlevy po nich. Zajímavé. Následuje už jen trailer, zcela z totožný s tím, který si máte možnost stáhnout u nás :).

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky, Dolby Digital 2.0 - anglicky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 8. 5. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace