Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Magická hlubina | Le Grande Bleu | 1988
csfd  imdb
US premiéra: 22.08.1988
CZ premiéra: nestanovena
režie: Luc Besson
hrají: Jean-Marc Barr, Jean Reno, Sergio Castellitto, Rosanna Arquette

Magická hlubina: V.I.M.


ikona
imf
jean renojean-marc barrluc bessonmagická hlubinarosana arquettevim
Potápěčská romance Luca Bessona 

Sluníčko svítí, venku roste kvítí a myšlenky už tu a tam zamíří k vodním plochám. Nesmíte být ale troškaři a smířit se s bazénem nebo rybníkem standardní velikosti. Chtějte moře, protože moře je fajn. A kdo tomu nevěří, třeba proto že v dětství vypil příliš slané vody, ten by si měl pustit Magickou hlubinu. Pokud je Taxi reklamou na Peugeot a Wasabi reklamou na japonskou kuchyni, pak Magická hlubina je tou nejlepší vizitkou mořských plání. Zároveň je to také Bessonův nejosobnější film, ve kterém nikdo a nic nespěchá. Všechno pomalu pluje, většinou za asistence absolutního ticha nebo minimalistické hudby Erica Serry, která svým tempem připomíná tlukot srdce v hloubce padesáti metrů. Tam si organismus přebírá zadržený dech natřikrát a proto vám budík přejde do slow-motionu. Je to bizarní a magické a určitě to znáte, ať už jste se potápěli ve vaně nebo v pětimetrovém bazénu. Tam ale nenajdete všechnu tu krásu, jenž skrývá mořské dno. Za pomoci vynikajících herců (dvorní Jean Reno párovaný s Jean-Marc Barrem, ve společnosti Rosanny Arquette) se Bessonovi daří vyslovit jedinečné poselství o symfonii vln, na kterých se láme sluneční záře. A také zvládá uchopit zničující posedlost svých hrdinů. Jako by jim nestačilo, že se lidské tělo skládá převážně z této životadárné tekutiny a měli nutkavou potřebu se jí obklopovat namísto vzduchu. Nechat se jí objímat a užívat si ten pocit vstupu do jiné dimenze, kdykoliv prorazí hladinu a zamíří tam dolů.

Dalo by se to převracet na tisíci řádků a stejně bychom nikam nedošli. Voda vám vždycky proteče mezi prsty. Luc Besson ji však dokázal nalít do nádherně zabarveného šálku, abychom si ji mohli v klidu prohlédnout a vychutnat. A jak nakonec pochopil i Enzo: Tam dole je to prostě lepší. Tak se nadechněte a ponořte se. Schválně jak dlouho to vydržíte.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace