Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Machete zabíjí | Machete Kills | 2013
csfd  imdb
US premiéra: 13.09.2013
CZ premiéra: 24.10.2013
režie: Robert Rodriguez
hrají: Danny Trejo, Amber Heard, Mel Gibson, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Sofia Vergara

Machete zabíjí: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Robert Rodriguez a Danny Trejo vrací na scénu nejdrsnějšího Mexičana všech dob. Ale možná si ho mohli nechat 

Robert Rodriguez je hračička. To víme a to na něm máme rádi. Nemáme ovšem rádi, že nezná míru, a tak občas točí filmy podle scénář vlastních dětí nebo provádí jiné koniny. První Machete, pocta brakovým řežbám ze sedmdesátých let, nebyla špatná podívaná, ale těžko se člověk ubrání dojmu, že ten film působí lépe, když vám o něm někdo vykládá než když na něj koukáte a že možná měl Danny Trejo jako nejdrsnější Mexičan na světě zůstat jen v tom falešném traileru.

Bohužel druhý díl na tom dojmu nic nemění, spíš ho potvrzuje. Machete zabíjí se snaží tvářit jako absolutní akční nářez a na první pohled tak i vypadá. Neuplynou snad dvě minuty v kuse, aniž by někdo někoho nerozsekal, nerozstřílel nebo nevykuchal. Akce je tu hodně, ovšem to nejlepší už bylo vidět v trailerech, takže pokud si vzpomínáte na dvě veselé scénky s helikoptérou a jedno blbnutí se člunem, víc tu nedostanete. Rodriguez toho totiž na skladě moc nemá a došly mu nápady. A to je věc, kterou si ještě před pár lety v souvislosti s tímhle osobitým filmařem nedokázal nikdo představit.

 

Machete je blbina plná akce, násilí, hlášek a nápadů. Potíž tkví v tom, že akce je obvykle maximálně průměrně natočená a rychle se okouká, násilí nedovede ani zhnusit a jen výjimečně rozesměje, hlášky obvykle moc nefungují, protože polovina postav působí sympaticky jako průjem po dvou litrech vypitého burčáku a zajímat vás budou asi jako volební výsledky strany Koruna česká a nápady tu jednoduše nejsou.

 

Machete spoléhá na to, že divák se nechá oblbnout téměř nekonečným střílením, mlácením a honičkami. Ovšem zrovna v případě akčních scén platí, že kvalita by měla vítězit nad kvantitou, což se tu nepovedlo. Zbývá tu tedy jen skvělé obsazení, ale ani tady to není bez chyby. Amber Heard je dostatečně sexy a Charlie Sheen se octl evidentně ve své kůži, ale třeba Mel Gibson, jenž byl minimálně pro mě tím největším lákadlem, se očividně nudí a nutno říct, že už dlouho jsme tu neměli tak nevýrazného záporáka. Doufejme, že to můžou Rodriguez a scenárista Kyle Ward a ne samotný Šílený Max, jinak by možná bylo záhodno začít se bát o třetí The Expendables.

 

Machete není žádná velké filmové zlo, jen nuda. Což pro film, jehož jedinou ambicí je pobavit akcí a černým humorem, není úplně dobré. Jednička alespoň vsadila na osobitý vizuál, který tu teď není, měla k dispozici něco jako moment překvapení a i nějaký ten nápad. Dvojka nemá nic a působí jako ten nejobyčejnější akčňák se třemi průměrnými brutálními fóry. Víc nečekejte.

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Ravenhorn

 • avatar6/10

  Mephos

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar6/10

  b1aster

 • avatar4/10

  PraSiteL

 • avatar4/10

  Tomino

 • avatar5/10

  Barbosa

 • avatar5/10

  Kamy

 • avatar5/10

  Halebopp

 • avatar5/10

  Mildík

 • avatar8/10

  DrTyc

 • avatar5/10

  Dr.Z

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace