Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lov lososů v Jemenu | Salmon Fishing in the Yemen | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.03.2012
CZ premiéra: 03.05.2012
režie: Lasse Hallström
hrají: Ewan McGregor, Emily Blunt, Kristin Scott Thomas, Steven Blake

Lov lososů v Jemenu: DVD


ikona
KarelR
Ewan McGregor kreativně napravuje mezinárodní vztahy už i na DVD... 

Letošek byl na feel-good filmy docela ucházející. Dokonalá dramedie 50/50 se českým kinům sice vyhnula, přelom jara a léta ale přinesl hned 3 fajnové filmy pro celou rodinu. Díky Koupili jsme ZOO si trochu napravil reputaci Cameron Crowe. Máme rádi velryby znovu potvrdilo neotřesitelnou roztomilost Drew Barrymore a rozplakalo nejednoho zeleného aktivistu. A konečně Lov lososů v Jemenu nám připomněl, jaká sranda může být s Ivanem MekŘehořem.

 

Ten se v lehce absurdním příběhu (který se nezakládá na skutečných událostech!) zhostil role vládního experta na lososy, který se na přání bohatého šejka pokouší o téměř nemožný čin - zavést lov lososů v Jemenu. Stihne se přitom zakoukat do organizátorky celého rybího přesunu (Emily Blunt) a pochopitelně se také naučí něco nového o životě a mezinárodních vztazích.

Satirický román Paula Tordaye vlastně dostalo do rukou duo nejpovolanější. Scénář napsal Simon Beaufoy (Oscar za Milionáře z chatrče) a režie se zhostil Lasse Halstrom, švédský expert na filmy, které vám můžou přehřát srdíčko (Pravidla moštárny, Čokoláda). Kupodivu se ale nekonají žádné kinematografické zázraky, jelikož „Lososi“ nikdy nezačnou ždímat svůj potenciál na maximum.

 

McGregor sice brilantně zapadá do polohy britského suchara, kterému nové prostředí a sympatická kolegyně začnou obrušovat hrany, a Emily Blunt v pohodě zvládá jeho sluníčkovou protiváhu, nad níž se naopak stahují mračna. Ani silná ústřední dvojka ale nezakryje fakt, že tu není dost humoru ani dost dramatu na to, aby film někdy přestal klouzat po povrchu.

Vedlejší postavy pak jen povětšinou uměle nafukují stopáž (Kristin Scott Thomas je jako hlavní tisková poradkyně britské ministra zábavná jen ve chvílích, kdy chatuje se svým šéfem), a ústřední příběh o vytrvalosti a víře bohužel není natolik strhující, abyste filmu odpustili kolísavé tempo a nikam nevedoucí vyznění.

 

Ve finále vám tak zůstane v hlavě pár božích momentů (McGregor „v akci“!). Avšak celkový dojem je „pouze“ snesitelný průměr, který si v budoucnu nebudete toužit zopakovat. Jako jednohubka tedy bez problému. Člověk by ale od podobného tvůrčího týmu čekal o něco víc. (6/10)

Bonusy nejsou.

Obraz: 16:9
Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 10.10.2012
Cena: 199,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace