Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lítám v tom | Up in the Air | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2009
CZ premiéra: 28.01.2010
režie: Jason Reitman
hrají: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick, Jason Bateman, Melanie Linskey

Lítám v tom: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jason Reitman jest tvůrcem velmi vykutáleným. Každý jeho film je vlastně ódou na lidskou všímavost. Každý zahlcují zajímavé detaily, které nějaká postava moudře glosuje, a Reitman je dokáže poštelovat dohromady, tak aby vznikl hladce klouzající celek s proměnlivým indexem roztomilosti a vtíravosti. Mladý režisér si zaslouží obdiv, protože vtiskl svůj rukopis různým látkám od několika různých (spolu)scenáristů – a ano, počítám s tím, že svůj styl si uchová i v Lítám v tom a že se bude Juno i Děkujeme, že kouříte blížit i svou strukturou. Dalo se to odvodit už z teaseru, trailer to jenom potvrzuje, protože Clooney je v něm za štramáckého chytráka, který umí život trefně popisovat, ale zvládá si ho i kvalitně odžít. V ukázce stačí sekunda tanečků do brnkající kytary a Reitman vás bude mít zase jednou ve své moci, jako výtečný kombinatorik, který umí točit „hřejivě lidské filmy“ bez bolestivých přebytků sacharidů a který zvládá prodávat indie poetiku nejširším masám. Samozřejmě, že v rámci teaseru se propagovalo výrazně originálněji. Jenže i tahle trailerová klasika rychle chytne a na nezanedbatelnou chvíli se zataví v paměti.

Titulky ke stažení ZDE.

Lítám v tom: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zatímco trailery dneska sypou všichni po tuctech a přestává v tom být cítit kreativní originalita, teasery pořád ještě tvoří svébytnou část pomyslného „průmyslu“, kde se dá kouzlit s poměrně velkým úspěchem. Člověk ale musí mít fištrón! Reitmanův tým ho, zdá se, má. Na celý jeden dvouminutový Clooneyho monolog roubuje zásadní scény filmu – vtip je v tom, že jde o monolog plný výčtu konkrétních věc, tudíž se naskýtá prostor pro vymýšlení metafor na hrdinův „zábavný“ život či jeho zastižení v nějaké ne úplně obvyklé situaci. Anebo prostě jenom pro přehlídku známých hereckých tváří, kterých se tu mimochodem sešla opravdu pěkná řádka (taky má někdo z vás dojem, že ten zamračený pán na prostředním obrázku je Zach Galifianakis? Na IMDb ho u filmu nicméně nenajdete :-). A to je celá nosná myšlenka, která může znít trochu plytce, ale výsledek je vlastně téměř úplně uspokojivý -při položení vnitřní otázky, co víc si přát od teaseru, si lze jen těžko naklást více požadavků. Teaser oznamuje existenci filmu. Oznamuje ji v poutavém (místy až gilroyovském) vizuálu. Má myšlenku, má nápad a rozhodně má atmosféru. Jediné, co mu chybí, je opravdová pointa, ale to už se pod vlivem ostatních okolností nějak ztratí. Osobně nevidím jediný důvod, proč se těšit na trailer – tohle dráždidlo funguje ideálně a přitom nevyzradí nic důležitého. Moc fajn.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace