Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lidé jako my | People Like Us | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Alex Kurtzman
hrají: Olivia Wilde, Michele Pfeiffer, Elizabeth Banks, Chris Pine, Jon Favreau

Lidé jako my: DVD


ikona
KarelR
Elizabeth Banks dvě hodiny balí Chrise Pinea. Protože neví, že je její bratr! 

Alex Kurtzman je polovinou scenáristického dua, jež nám nadělilo hned několik blockbusterových klasik. Blízký spolupracovník J. J. Abramse, kterému můžeme děkovat za Mission Impossible III, Transformers nebo Star Trek, si teď ale konečně splnil drobný filmový sen. Natočil totiž svůj první celovečerák, do kterého nahnal spoustu známých hereckých tváří v naději, že oživí solidní drama. A vlastně se mu to podařilo.

 

Lidé jako my vypráví o nepříliš úspěšném podnikateli Samovi (Chris Pine), který po otci zdědí 150 tisíc dolarů. Společně s penězi ale obdrží dopis, podle kterého má sestru (Elizabeth Banks), jíž by je měl předat. Prvotní vykrucování zažene jeho proklatě sexy přítelkyně (Olivia Wilde), která ho donutit vrátit se do rodného města, udobřit se s matkou (Michelle Pfeiffer) a začít vážně uvažovat o tom, že peníze přenechá utajované sestře a jejímu synkovi, kteří na tom momentálně nejsou zrovna nejlíp. Další proměna povrchního frajírka v citlivého lidumila může začít...

Ta poslední věta možná vyzněla trochu krutě. Lidé jako my ale nejsou ničím jiným než čistokrevným americkým dojákem, ve kterém se napravuje samolibý mladík, řeší se rodinné hodnoty a vztahy a za každým rohem číhá tradičně nezávadný humor, jež akorát servíruje prvotřídní herecký ansámbl. Ani banda sympaťáků před kamerou ale bohužel nezakryje fakt, že má Kurtzmanova prvotina jasné limity. Celý příběh je jednak otřelý a už jste ho stokrát viděli v lepším provedení, a druhak dost nešikovně natahovaný, protože se téměř dvouhodinová stopáž nahání především tím, že Sam před sestrou vehementně tají svoji totožnost. Uf.

 

Celé to tedy vypadá jako dost zvrácená romantická dramedie, která mimo tenhle element nevynechá jedinou povinnou odbočku, a spousta lidí ji uvidí čistě kvůli tomu, že má tak výrazné obsazení. Což o to, všichni si odehrají to svoje a Elizabeth Banks mimochodem zase dokazuje, že potřebuje víc sexy rolí. Ve finále se ale jedná o naprosto standardní hezkou podívanou, jež nezanechá trvalejší dojmy, a vůbec tak u ní nezamrzí absence české premiéry. Tomuhle filmu je na DVD daleko lépe. (6/10)

Na zámořském blůčku najdete tři komentáře, čtvrthodinový pohled za kulisy nebo vystřižené scény. Na české DVD to dopracoval pouze komentář Alexe Kurtzmana, Chrise Pinea a Elizabeth Banks. Inu, pořád lepší než drátem do oka.

P. S.: Pozor, film nemá český dabing!

Zvuk: DD 5.1 – anglicky
Titulky: české...
Datum vydání: 13.2.2013
Cena: 269,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace