Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka | The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.12.2010
CZ premiéra: 09.12.2010
režie: Michael Apted
hrají: Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poultner, Liam Neeson

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vážně moc rád bych tam loupl tu čtvrtou hvězdičku. Už proto, abych dal najevo, že plnohodnotný trailer je po všech stránkách solidní a střihovou skladbou převyšuje veškeré předchozí upoutávky. Jenže ne o tolik. Oproti mezinárodní ukázce se osekaly dialogy a ještě více důvěry se vložilo do tónů mohutných chorálů. Bohužel ani velkolepý zvuk není samospásný – zvlášť když už jej máte trochu oposlouchaný a každou změnu rytmu odhadnete s jistotou sázkaře, který ví, jaký výsledek zápasu je předem domluvený. Video nás protáhne celou Narnií, což se cení. Prodávat fantasy přes malebné lokace a monumentální trikové výjevy je docela chytré, tým Michaela Apteda ovšem nemá ani tyhle fragmenty natolik vypiplané, aby jejich koláž omámila oči. S triky se tu nakládá hůř než ve Zlatém kompasu, protože všechna ta pestrobarevná místa jsou naprosto bez života. Sálá z nich jen umělohmotnost a záliba v kýčovitých barvičkách. Zohledněme ještě nákladnou, přesto televizně vyhlížející výpravu, kostýmy a masky (v tomhle nasvícení Narnia zase vypadá jako pohádka s pouťovými proprietami), mimózní vtípky a smutný fakt, že ani draci, poletuchy a přírodní živly obrázkům na energii příliš nepřidávají – pak tu už máme zaděláno na potíže. Na tuhle plastovou fantasy možná nepřijde dost lidí. Nedivil bych se, protože opravdu zajímavé mi ve finálním traileru přišly jen dva záběry: V obou se kinklá kamera, takže se u nich alespoň trochu může zdát, že ta přehlídka plastových věcí i emocí alespoň trochu dýchá.

Titulky ke stažení ZDE.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Po prvních teaserech to možná vypadalo trochu nadějně, nakonec je ale všechno při starém. Práce s výpravou v některých záběrech připomíná porno-parodii Pirátů z Karibiku, jindy kulisy evokují lacinou verzi Alenky v říši divů a ani Michael Apted se při natáčení ve 3D nevyhnul lacinému hopsání a vrhání předmětů mezi divákovy oči. Ani ty digitální efekty už nevypadají o moc lépe, než pod vedením Adamsona. Ale zase je tu všeho víc, Apted stále vábí alespoň troškou solidně vypadající akce a ... no dobře, možná ze mě mluví trocha averze, kterou ve mě za ty dva díly stačil Adamson vybudovat. Ono to lépe vypadá, ne že ne. Alespoň na ty draky se těším. Jenže jinak nikdo ničím nepřekvapil, Narnie jako film nedospěla, její hrdinové také ne a režisér se v tomhle ohledu očividně bojí přitlačit na pilu. Všechno v zajetých kolejích. Dokonce i ten trailer kopíruje své starší sourozence. Jako by se nám Foxové snažili říct, že se odchodem Waldenu vůbec nic nemění. A nejsou si přitom vědomi faktu, že se nejedná o dobrou zprávu. Takže se připravte na vcelku průměrně sestřihaný trailer, kterému jednak ubližuje "to už jsem několikrát viděl a slyšel" efekt, druhak ze záhadného důvodu nezvládá gradaci, takže vyprchá ještě před zavřením okna přehrávače. Na to, jak legendární trailery vznikaly pro předchozí díly, docela škoda. Takže jediné, na co nemůžu přestat myslet, je ta pitomá vlna za Aslanem, ta vážně nedává smysl!

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Narnia nás nejdřív zklamala, pak iritovala a kvůli Caspianovi jsme jí začali lehce nenávidět. Jenže možná to bylo lepší, než když se přesunula do fáze lhostejnosti – a kdy se celý svět tváří, že mu jsou trable čtyř sourozenců vlastně putna. Otazník ani tak nevisí nad tím, jak se nová Narnie povedla. Její směřování je dané a nemění se: Umělé kulisy, pastelové barvičky, nezajímavé postavy a pohádková patina pro nejmenší, na které sice jsou vidět peníze, ale ne zas tak velký tvůrčí zápal. Důležité je zjistit, jak je na tom Narnie s vyhlídkami na další díly. Když Caspian zklamal, Disney se ho elegantně zbavil. Odloženého megaprojektu rodinných expertů  z Walden Media se chopili Foxové, aniž by ovšem Narnii dokázali zažehnout stylem, jenž by rezolutně dával najevo, jakým způsobem chce oslovit houfy a vytáhnout z nich kapesné. Už teaser se na průměrných třech hvězdách drží zuby nehty (nebo spíš zuby, triky a osvědčenou hudbou). Co pak celý film, ve kterém bude Edmund a jeho parta zase čekat na záchranu od Aslana.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Dvě nejdůležitější informace o Narnii se dozvíme až na úplném konci. Zaprvé to celé bude ve 3D a zadruhé už za tím nestojí režisérský srágorář Andrew Adamson, ale solidní řemeslník Michael Apted. A ten s penězi celkem zacházet umí. Triky se od minule znatelně zlepšily a pár scén, které mají náběh na to, co by se dalo považovat za epické a efektní, tu také je. Proč tedy jen tři (i když silnější) hvězdičky? Sice se na to celé překvapivě docela dobře kouká a šance, že to bude výrazně lepší než Princ Caspian je najednou docela solidní, ale zásadním problémem ukázky je tempo. Jakoby se studio pokoušelo nacpat tam úplně všechno a jen si odškrtávalo. Máme tu rodinný úvod, máme tu dobrodružství, dvě vteřiny z bitvy, nějaké ty lví monology, pár záběrů na něco, co bude vypadat dobře na promo fotkách a návštěvu zahrady plné velmi podivných bytostí, které jsou roztomilé skoro jako lepra. Je škoda, že to ve střižně nevzal do ruky někdo s čistou a jasnou vizí, takhle to vypadá, že Narnia chce dostat do kina úplně každého a trošku se to tvůrcům rozpadlo pod rukama. Potenciál tu ale je. A ne malý.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace