Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Let Me In | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.10.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Matt Reeves
hrají: Chloe Moritz, Kodi Smit-McPhee, Richard Jenkins, Sasha Barrese, Elias Koteas

Let Me In: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Když jsme sestavovali žebříček nejdůležitějších filmů minulé dekády, měli jsme tam šoupnout Skrytou identitu. Tahle rozpačitá scorseseovka totiž legitimizovala vznik spousty dalších, velmi ambiciózních a potenciálně oscarových remaků nových neamerických filmů. Právě to je případ nedávných Bratrů, blížícího se Experimentu (který naštěstí zapadne jen na DVD), anebo čerstvé předělávky upířiny Ať vejde ten pravý. Vynikající kousek Tomase Alfredsona si vydobyl celosvětové uznání, teď ho o něj ovšem bude obírat americká předělávka… která je zjevně skoro úplně stejná! Až na pár lehce zefektivněných momentů se vracíme do už známého švédského originálu. Identický děj, identické kulisy, identické záběrování, zkrátka žádné viditelné vysvětlení, proč se má talentovaný režisér Monstra Matt Reeves věnovat zrovna téhle látce. Ano, výsledkem jeho snažení bude dobrý film, dá se to vytušit i z nadstandardní upoutávky - jenže to dílo bude jen obšlehnuté a okopírované, zkrátka drze ukradené. Režisér originálu Tomas Alfredson se nechal už před začátkem natáčení remaku slyšet, že mu je z tohohle loupení vize a nápadů fyzicky nevolno. Po tomhle traileru – byť žánrově velice uspokojivém – může rovnou upřímně zvracet do kýblu.

P.S.: V diskuzích už se objevují chytráci odkazující na to, že nejde o remake, ale o jinou adaptaci téže knihy. Ještě pár takových názorů, a jdu zvracet hned vedle Alfredsona...

Let Me In: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Ale ano! Kdyby šlo o zcela původní film, tak dokonce řeknu „Wow!“ a zamyslím se nad pátou hvězdou. Moc pěkná práce střihače, vynikající výběr hudby a zručně vyvážená snaha říct neznalému diváctvu, co má čekat, ale nevyklábosit příliš. Navíc slovní spojení „Chloe Moretz a krev brutálně odkráglovaných dospěláků“ se letos extra lahodně převaluje na jazyku. Pro publikum, které nevidělo originál, musí jít o smršť nadmíru lákavých záběrů. Nám ostatním se Matt Reeves snaží říct, že zůstal maximálně věrný předloze. Těžko říct, jestli je to dobře. Jistě, upuštění od původní varianty teenagerského přeobsazení lze jen kvitovat. Atmosféra je tam, neubralo jí ani přemístění do současné Ameriky (škoda jen toho digitálního skoku na strom – doufejme, že podobnými rušivými triky nebudou tvůrci plýtvat). Zároveň je ale patrné, že jde o remake doslovný, se zásadními scénami jako přes kopírák. Pro znalce originálu tedy půjde zřejmě o zbytečný počin. Ať už se ale k samotnému filmu postavíte jakkoli, teaser je prvotřídní a není důvod, abyste ho nechali stát přede dveřmi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace