Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kurz negativního myšlení | Kunsten a Tenke Negativit | 2006
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 18.10.2007
režie: Bĺrd Breien
hrají: Fridtjov Sĺheim, Kjersti Holmen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen

Kurz negativního myšlení: DVD


ikona
Cival
 

Severská kinematografie dává té středoevropské těžce na prdel. Už pěkných pár let. Ve Skandinávii asi nikdy nevyhlásili za nejlepší film distribučního roku český nebo slovenský snímek, zato naše Akademie uznale zatleskala norskému Kurzu negativního myšlení. Jasně, akademici rádi sahají po titulech neotřelých, artových, pokud možno neamerických (viz věčné protěžování Almodóvara), v tomhle případě se ale ve výběru nesekli.

Tuhle pecku jsem svého času ani neodvážil recenzovat – tíha Kurzu negativního myšlení se totiž těžko rozdýchává v kině, natož aby člověk její originální mrazivost dobrovolně přivolával ještě doma u počítače. Je to film nekompromisní, ne v naturalismu nebo otevřenosti, ale v černém humoru, který nepovolí. V humoru ostrém jako žiletka a bolavém jako těla válečných veteránů, o nichž se našinec naštěstí dovídá jen z filmů. Komedie o tom, jak se zvrhla jedna terapeutická seance (se sympaticky nihilistickým válečným invalidou v hlavní roli), přesně ukazuje, proč jsou hladivé komedie s ponaučením zbytečné – tvrdý humor, který se nebojí nekorektního hnípání do bolavých míst, se sice nechroustá tak snadno, nakonec ovšem dokáže doopravdy očistit, stát se opravdovou terapií. Kurz negativního myšlení je dokonale vygradovanou konverzačkou, jež se nezbavila zábran jen kvůli laciné šokantnosti, ale protože se chtěla dostat hluboko pod kůži svých postav. A podařilo se jí to skvěle!

Po všech stránkách výjimečný snímek byste proto neměli v DVD katalozích přehlédnout. Jakkoliv dostanete návdavkem jen trailer.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - norsky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 16. 6. 2008
Cena: 399,- 

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace