Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kuky se vrací | 2010
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 20.05.2010
režie: Jan Svěrák
hrají: Oldřich Kaiser, Ondřej Svěrák, Kristýna Nováková - Fuitová

Kuky se vrací: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Toy Story my ass. I když měl předchozí trailerový výkon malinko větší švunk a podmanivější voice-over, veskrze pozitivní dojmy převládají i napotřetí. Díky zahraničním filmovým blogům jsme si už ověřili, že Kuky je nejen domácí filmovou událostí roku, ale roste i v jeden z mála českých filmů, který může bez otálení vyrazit za hranice a mávat tam s praporem české kinematografie. A protože nabízí něco, co globální publikum nikde jinde nenajde, nebude (předpokládám) přehlédnut. I když jsou jeho postavy malé a vystačí si obvykle jen s vidličkou, kouskem větve a pár bobky… Hravá variace na Kolju, v níž morousovitý Zdeněk Svěrák zase bere na milost milého nezbedníka, nově obnažuje další výtvory ze designérského ráje a bez ustání pokládá otázku „Jak je tohle sakra uděláno?“ Honičky v mžiku evokují závody kluzáků z Epizody I Hvězdných válek a rezolutně vysvětlují, že když si Spielberg hrál během přetlačované na útesech ve čtvrtém Indiana Jonesovi se zeleným plátnem, nikdy nemohl dosáhnout efektu, jaký dodají hmotné předměty ve skutečném terénu a s opravdovou hlínou létající od kol. Pořád si nedokážu představit, jak bude fungovat mluvení figurek, které tak úplně nemluví (a kolikrát se to ani nesnaží předstírat), ale další z řady „okomalebných“ ukázek od nějakého pochybování přesvědčivě zrazuje. Prostě sveze lesem, a pak vás nutí odpočítávat poslední dny do „návratu do dětství“.

Kuky se vrací: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Jan Svěrák nepřestává překvapovat. Kuky udělal většině našich čtenářů radost už naprosto jednoduchým teaserem, při druhé příležitosti představit se světu ale vytahuje několik dalších es. Rozmanitost postaviček musí učarovat každému, stejně tak jejich interakce s nádherným prostředím, kontrast mezi reálným -ohromným- světem a tím, který obývají plyšové hračky ... všechno už tu možná bylo, ale rozhodně ne v tak vizuálně vymazleném podání. Kuky vypadá ve všech slova smyslech fantasticky. Navíc se připravte na vskutku nekonvenční ukázku. Ať už se zaměříte na pohodový Svěrákův audiokomentář, který mnohem víc než na provařené slovní obraty vsází na obyčejný pokec s divákem, nebo na pro někoho možná nezvyklý střih - celý trailer jako by šel ve všem proti proudu. A tak se tu nedohrabete ani klasické gradace. Nevadí, Kukymu to nechybí. I když si na nic nehraje, tak vypadá hravě a už teď se prodírá na přední příčky soutěže o největšího sympaťáka roku. Mám ohromnou chuť přihodit pátou hvězdičku a ukázat se slovy "My třetí Příběh hraček nepotřebujeme, máme Kukyho" Hollywoodu vztyčený prostředníček.

Kuky se vrací: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Jeden záběr, jedna věta, 15 sekund (zbytek je logo filmu a výčet producentů a sponzorů). Jistě, nakonec to budou alibistické tři hvězdičky a obligátní: „Vyšší hodnocení si necháme, až nám Honza ukáže víc...“, přesto malý potlesk. Účelem teaseru je vzbudit zájem o film (ne lákat do kina, to je úkolem až traileru) a alespoň v náznacích předvést, v jakém duchu či stylu se snímek ponese. A to tahle upoutávečka na „dobrodružnou pohádku“ Kuky se vrací vlastně splňuje. Bude to film pro děti, avšak s porcí napětí (já bych vážně nechtěl být takhle prťavý a prodírat se lesem), bude vtipný, svižný a hlavně zvukově i vizuálně vymazlený (pošlete to lesní přítmí Jacksonovi a okamžitě vymění del Tora). Taktéž se dozvíme, že bude loutkový, ale ne animovaný, díky čemu z něj čiší jakýsi sympatický oldschool, něco, čím se třeba Where the Wild Things Are liší od digitálních omalovánek. Ke všemu jsem přesvědčen, že když tohle pustíte dítěti, vehementně se začne dožadovat celého filmu a stejného méďu k narozeninám – doufám, že má Svěrák merchandising ošetřený, protože oddělení plyšáků v hračkářstvích zažijí v létě neslýchaný nájezd. Samozřejmě, film může trpět rodriguezovským syndromem (obzvlášť, když v něm hraje Svěrákův syn), ale třeba fotky z automobilové honičky na způsob Dobyvatelů ztracené archy tyhle obavy prozatím spolehlivě zažehnávají. Od dokonalosti „šlápnutí tyranosauří tlapy do bláta“ samozřejmě teaser leccos dělí – třeba ten Zdeňkův voice-over. To už je trochu provar. Něco, co v tom originálním tvaru působí jako zbytečná sázka na jistotu. Budí vzpomínky na „...a chtěli jsme o nich natočit krásný film...“ a následné rozpaky z filmu samotného. Tak nebo tak, jeden z kandidátů na nejúspěšnější český film roku 2010 je tady a opatrná kampaň startuje... roztomile. Ten závěrečný čumák do kamery je dokonce lehce návykový.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace