Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kruh 2 | The Ring Two | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 18.03.2005
CZ premiéra: 14.04.2005
režie: Hideo Nakata
hrají: Naomi Watts, David Dorfman, Simon Baker

Kruh 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Poté co mi několik kolegů neradostně sdělilo, že remake Grudge je dost hrůza (v tom špatném slova smyslu) a nemastném, neslaném traileru na remake Dark Water, jsem začal mít k japonským režisérům, vyrábějícím americké remaky svých filmů, poněkud odstup. Hideo Nakata to ale nevzdává a vcelku zajímavý teaser na druhý Kruh byl pouhým začátkem. Trailer je totiž mnohem lepší. Nakata se nebojí používat hollywoodské vychytávky (kamerové "nálety", náročnější triky) a vývoj děje bude, zdá se, velice zajímavý. Naomi Watts doufala, že se Samary nadobro zbavila, ale nedá jí to a začne pomáhat dalším dobrovolným divákům osudné videokazety. A Samara zřejmě také k rodině Kellerových pociťuje jisté sympatie, takže návštěvy vlasaté dívenky ze studny se konají jaksi mimo plán. Trailer je vizuálně hodně vyšperkovaný (a Naomi Watts to hodně sluší) a narozdíl od Grudge a jeho tvůrce Takashiho Shimizu, se Nakata zjevně snaží adaptovat na hollywoodské prostředí. Což je myslím jediná správná cesta - japonský shock-horror nemá šanci v popcornových vodách přežít v nezměněné podobě. Nakata to zřejmě pochopil a vypadá to, že jeho v pořádí již šestá variace na Kruh (Ringu, Ringu 2, Ringu 0, Rasen i Dark Water ;) by mohla přinést kýžené ovoce. Přiznám se bez mučení, díky téhle ukázce se na druhý Kruh opět začínám těšit.

Kruh 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ukázka patří do kategorie těch, kvůli kterým lidé teasery většinou opovrhují. Nejedná se sice o hromadu nic neříkajících titulků nebo vyrenderované 3D logo filmu a Nakata v rychlém sestřihu výjevů naznačuje, že jeho pojetí Kruhu bude mít s Verbinskiho filmem shodné jen obsazení titulních postav, ale po dojetí ukázky víte jen to, že vlastně nic nevíte. Pokud tedy za veledůležitou informaci nepovažujete výrazně delší vlasy Naomi Watts a jinou představitelku Samary (ta proletí vaším monitorem hned po úvodním "mírně zneklidňujícím" monologu). Dreamworks moc dobře ví, že má v ruce velký hit, ale zároveň nechce změnou stylu vystrašit fanoušky prvního dílu (mluvíme o americkém remaku). Do jara je času dost a tak lze vypuštění agresivně sestříhaného teaseru pokládat za vychytralý krok. Nedočkavci mohou po zhlédnutí popadnout nůžky a začít vystřihovat kolečka z novin, my ostatní si však počkáme na trochu výživnější trailer. (kdo se nebojí může zkusit supervysokou kvalitu (12.78MB))

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace