Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Králova přízeň | The Other Boleyn Girl | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.02.2008
CZ premiéra: 30.10.2008
režie: Justin Chadwick
hrají: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Kristin Scott Thomas, Jim Strugess

Králova přízeň: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ale ale, to se nám to pěkně vybarvuje. Z konverzačního příběhu s pár intrikami (takhle jsem jej – neposkvrněn vzděláním - doteď viděl) vyvstává majestátní drama s hlubokým fatálním dopadem. V jeho spárech se prohání milostný trojúhelník, kde každý vrchol kromě intrikářského představuje i ten herecký. Těžko si představit lepší ženské soupeře naší generace (dobře, jenže u Elishy Cuthbert byste to nebrali tak vážně ;), přestože u Natalie Portman jsem první polovinu stále nebyl přesvědčen, že se do kostýmního dramatu náležitě vžila. Někde ke konci však začínají padat obrazy, kde se jí leskne jiskra vypočítavé mrchy v oku a začne to být podivuhodně uvěřitelné. Snad i proto, jak moc naléhavě do toho orchestr začne bušit, jak se hlášky pěkně vyostřují a střih se pomalu rozbíhá na finální stovku. Zprvu unylé, ke konci pevně uchopitelné a dráždivé, přestože všechno podstatné už víte. Ale kdo by se na tenhle důstojný herecký souboj netěšil. No, ne? Když to těm holkám tak sluší… Jinak trailer ještě o malý chlup lepší než minule.

Králova přízeň: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pamatuju si, že onehdy jsem natáčení The Other Boleyn Girl avizoval slovy „souboj bohyň“. Kdo vzal tuhle nálepku vážně, toho trailer potěší. Minimálně Scarlett Johansson v něm totiž většinu času vystupuje nahá, popřípadě souložící, při úpěnlivé snaze nechat se oplodnit anglickým králem a porodit mu syna. Natalie Portman milostné techtle většinou jen pozoruje z povzdálí, přitom je to právě ona, která hraje v příběhu prim – ať už kvůli vdavkám, intrikám, královskému overalu nebo padající sekeře popravčího. A mimochodem, hned nadvakrát mě trochu odrazuje: V prvé řadě se kvůli vzpomínce na Epizodu 3 upřímně bojím její brečící scény, za druhé mi vůbec nesedí do historického dráma. Její ksicht a její projev mi připadá tak nějak současný a v konfrontaci s Ericem Banou i Scarlettinými kadeřemi o stupeň míň věrohodný. Během prvního zhlédnutí traileru ale na tyhle maličkosti možná ani nepřijde řada. Nebýt trochu uspěchaných zatmívaček v druhé půlce ukázky, mohl by se v podstatě jen chválit – a to bez ohledu na to, že v podstatě dost věrně kopíruje klipy propagující Bayův Ostrov. Scarlett budou za zády zjevně vždycky dunět velkolepé chorály, ať už bude uhýbat na dálnici nápravám anebo se bude cudně usmívat v komorní psychologické konverzačce. Oba filmy se díky tomu aspoň představují stejně lákavě - akorát McGregorova motorka byla víc cool než Banův kůň.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace