Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kouzelná romance | Enchanted | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.11.2007
CZ premiéra: 29.11.2007
režie: Kevin Lima
hrají: Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden, Timothy Spall, Susan Sarandon

Kouzelná romance: DVD


ikona
k0C0UR
 

Jmenovala se Giselle a žila byla v kresleném světě, kde potkala zlou čarodějku, o které nevěděla, že je zlá čarodějka. Kouzlo dalo kouzlo a v tu ránu se propadla do našeho světa. Oblečená jako divadelní aktér s mluvou a výrazivem z konce 18. století a neodolatelnou touhou zdravit všechny, které potká. Jako by to samo o sobě nestačilo na film plný rozverných taškařic a roztomilých omylů, tak je ve hře samozřejmě i princ. Vlastně dva. Jeden regulérní pohádkový, který do New Yorku přichází chvíli po Giselle a paralelně se také zamotává do všech možných průserů, vycházejících ze vzájemného nepochopení. A pak je tu ten z našeho světa, co má Giselle pořád za členku ochotnického divadla. A hádejte, kterého z nich si nakonec vezme…
Kouzelná romance je… pohádkově kouzelná v tom pravém slova smyslu. Naivní, trochu hloupá a rozhodně plná klišé. Ví to však o sobě moc dobře a každou minutu to dává patřičně najevo. Někdo to uvidí hned a jiný třeba vůbec – záleží na ochotě odprostit se od vážných grimas a být zasněné dítě, co si užívá pohádku o své princezně. Tým kolem režiséra Kevina Limy odvedl výtečnou práci a skutečně se mu podařilo rovnoměrně vyvážit typicky hollywoodsky komediální složku s příběhem zpoza sedmi hor a sedmi řek, kde nechybí motivy, podobenství, ale ani emoce. Typově přesní herci pak dotvářejí nastíněný kolorit do neodolatelné podoby, která nemůže vnitřně pohltit jen naprostého cynika. No fakt! :) (8/10)

Bonusovou sekci startuje dvouminutovka nepovedených záběrů, ve kterých většinou někdo legračně upadne nebo zapomene dialog. I když to zní suše a stroze, stále jde téměř o to nejvtipnější, co vás tu potká. Přibližně čtyřikrát delší vynechané záběry totiž nejsou příliš hodné zapamatování, i když jsou snaživě opatřeny komentářem samotného režiséra. Fantazie ožívá – objevte krásu filmového světa je pak jakýsi trojitý film o filmu, přičemž každá jeho sekce se věnuje jedné velké hudebně-taneční scéně a přípravám na ni. Zejména ta z Central Parku a závěrečného plesu je skutečně zajímavá, zábavná a informačně přínosná. Disk uzavírá pětiminutový animovaný kraťas, jehož hlavní role se zhostil starý známý Pip. Ano, to je ten malý chlupatý Edwardův parťák, co ví o všem, ale nikdo ho pořádně neposlouchá. V tomhle krátkém příběhu speciálně pro DVD se dozvíte, jak Edwarda rozmrazil, zachránil a všichni byli šťastní až do smrti.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, slovensky, maďarsky
Titulky: české...
Datum vydání: 21. 5. 2008
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace