Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kniha džunglí | Jungle Book | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.04.2016
CZ premiéra: 21.04.2016
režie: Jon Favreau
hrají: Neel Sethi, Scarlett Johansson, Idris Elba, Bill Murray, Ben Kingsley

Kniha džunglí: IMAX trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

U Disneyho už to zase dokázali! Když teď čtu svůj komentář k teaseru, jsem ohromně rád, že se vyplnila moje nejoptimističtější prognóza. Jistě, nemáme za sebou samotný film, takže to ještě může dopadnout všelijak. Kniha se džunglí se ale z "proboha proč?!" dokázala proměnit v "proboha, chci to vidět!" a teď svoje postavení cementuje fenomenálním IMAX trailerem. Zatímco jinde jedničky a nuly dýchají jen výjimečně, tady začíná být jejich souhra vyloženě dechberoucí. Ještě o level výš je ale výstavba příběhu, která je už na ploše dvou minut nabitá emocemi a vede srdceryvnému finále. OK, maličko přeháním. Když se ale proti sobě rozeběhnou "Bill Murray" s "Idrisem Elbou", má to stokrát větší náboj, než když to samé provádějí Tarzan s no-name gorilou nebo dokonce Batman se Supermanem. Zkrátka mám z Knihy džunglí famózní pocit. Tak jí snad klapne i cílová rovinka!

Kniha džunglí: Super Bowl trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Na to, že jde Kniha džunglí do kina už za dva měsíce, vypadá fakt docela hnusně. Tak moc, že kdyby tvůrci řekli něco v tom smyslu, že teď budou ještě půl roku ladit triky, bez problémů bych jim to uvěřil, ale z tohohle CGI doslova teče. O Jonu Favreauovi jsem si jako o režisérovi nikdy nemyslel nic extra a zpětně je i ten jeho první Iron Man vlastně celkem nuda, která má kliku v tom, že hlavní roli dostal Downey Jr. Tohle je ovšem ústřel. Chápu, proč ten film vzniká, hrané verze kreslených disneyovek vydělávají velké prachy a klasický dobrodružný příběh by měla znát i nová generace diváků, proč to ale proboha vypadá takhle odpudivě? Alespoň že ta klasická disneyovská písnička zní dobře a i díky ní to ke konci chytne to správné tempo a pohádkově-dobrodružnou atmosféru, ovšem na to, aby to probudilo zájem, to fakt nestačí. Nedovedu si představit, že si budu v kině užívat film, když budu přemýšlet o tom, proč se Šer Chán tak divně hýbě.  

Kniha džunglí: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

...a uděláme to digitálně všechno! Teda krom toho klučiny. Kdyby ale ten nepřišel, sledovali bychom jen jeden velký animák z jedniček a nul. Zvířátka už se totiž renderují ve velkém - a Jon Favreau, který pořád dostává velkorysé produkční zázemí, protože jeho první dva Iron Mani navzdory svým pochybným kvalitám vydělali ohromný balík, díky tomu může oživit legendární Knihu džunglí v jiné než disneyovsky nakreslené podobě. Tohle nejspíš taky komerčně uspěje, ale mě to moc neba - ani když krásná Scarlett syčí a milé slůně máchá chobotem. Tenhle způsob digitální kinematografie mě až na pár čestných výjimek cameronovského typu bohužel míjí, o čemž mě přesvědčil i tenhle jinak nerušící trailer se zhruba dvaceti sekundami nových záběrů.

Kniha džunglí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Zase holt budu za skeptika, ale nová Kniha džunglí je jako pixarovský Hodný dinosaurus. Hezké obrázky, ale... proč to vůbec dostalo zelenou? Samozřejmě jsme teprve ve fázi prvního nicneříkajícího teaseru. I ten ale může v člověku vyvolat pocit, že daný film nutně potřebuje vidět, což se Knize džunglí příliš nedaří. Prostě tu máme další digitální omalovánky podle slavné předlohy, u nichž se rodinky pokochají jedničkami a nulami a půjde se domů. Pevně tedy doufám, že mě disneyovci stejně jako u Popelky uštědří tvrdý direkt. A že z toho bude velká dobrodružná pecka, která Favreaua vrátí do lepších režijních časů.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace