Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Klub rváčů | Fight Club | 1999
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 10.02.2000
režie: David Fincher
hrají: Edward Norton, Brad Pitt, Helen Bonham Carter, Meat Loaf, Jared Leto

Klub rváčů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Anarchie. Chaos. Mýdlo. A totální kultovka s trailerem, se kterým jsem měl vždycky trochu problém. Nikdy totiž nepůsobil tak kulervoucně, jako naprostá trailerová šleha, jak bych si vždycky představoval. Což ale samozřejmě nebránilo tomu, abych jednu z prvních zásadních ukázek, kterou mi internet propustil do domácího počítače, nesjížděl horem spodem a netěšil se na nový nášup od geniálního režiséra Sedm a Hry Davida Finchera. Právě díky dosti věrnému zachycení klipovitého a audiovizuálně dravého rukopisu trailer příliš nestárne a po letech na mě působí možná líp než tehdy. Ten feeling a styl Klubu rváčů, jednoho z nejpromakanějších filmů všech dob, totiž upoutávka zrcadlí docela přesně a... a na údernost a maximální prožitek si holt musíte pustit celý film.

Klub rváčů: Penis promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Vždycky, když pořádáme trailer night, snažíme se do jejího koncepčního rámce procpat i nějaké ty raritky. Po dnešku si můžete být jisti, že tahle bude na příštím plátně, které prostřednictvím naší show znásilníme, zářit jako hlavní perla. Jako by Fight Club sám o sobě nebyl divácky už tak dost nepřístupný, Pitt s Nortonem pro jistotu ještě přisazují na bizarní propagaci. Jen tak si sedí na schodech, v rukou kytary a v líbezném duetu, který je nepochybně improvizací vzniklou kdesi v průběhu natáčení, rozebírají tajuplnou proprietu zvanou penis. Slovo penis padne hodněkrát, stejně jako to, že ho Marla potřebuje a udělá ji šťastnou. To má doložit přibližně deset záběrů, v nichž povětšinou v děsivě cool zpomalených záběrech tolik typickým způsobem vydechuje cigaretový kouř. A jednou sáhne Nortonovi na přirození. Co z toho plyne pro potenciální diváky? Že mají zůstat doma, pokud jsou normální – a pro jistotu ještě zacpat uši dětem. Fajnšmekři však jásají. Podobných ukázek není nikdo dost a zrovna u Fight Clubu potěší, že si Fincher navzdory své drsné vizáži lajsne klestit cestu mezi diváky takovým způsobem. Vivat a bravo.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace