Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kingsman: První mise | The King´s Man | 2020
csfd  imdb  
US premiéra: 22.12.2021
CZ premiéra: 06.01.2022
režie: Matthew Vaughn
hrají: Ralph Fiennes, Harris Dickinson, Rhys Ifans, Charles Dance, Daniel Brühl

Kingsman: První mise: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Musím ocenit, že i když se jedná asi o 352. trailer na prequel Kingsmanů, tvůrcům pořád nechybí obří porce nápadů, hravosti a svižné střihačské ručičky. I (konečně) finální ukázka je tedy poměrně stylovou a říznou podívanou s neselhávající rockovou klasikou v zádech, kde se zejména konci pracuje s rytmem a střihem zase velmi sympaticky. Jenže i přes veškerou snahu se už opravdu jedná o xtou upoutávku (trailerová kampaň trvá už téměř dva a půl roku!). Prezentovaný materiál a stále dokola točící se záběry vypadají po tak dlouhé době  značně okoukaně a ukázka kvůli tomu již prostě nemá své kouzlo. Už to chce zkrátka konečně film, jenž se naštěstí opravdu blíží. Tentokrát je to tedy za velmi silné tři hvězdy, minulé ukázky měly přeci jen ještě o něco větší drajv.

Kingsman: První mise: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Drsné a taky čím dál stylovější. Kvůli neustálým posunům plují třetí Kingsmani, jež jsou ale vlastně prequelem, tak trochu pod radarem. Jenže Matthew Vaughn tady předkládá materiál, který zkrátka vypadá naprosto parádně, takže i když nepatřím mezi fanoušky druhého dílu, na tuhle historickou odbočku se vlastně čím dál tím víc těším. Jasně, Harris Dickinson je pořád těžký downgrade od Tarona Egertona, je však obklopen natolik zajímavými herci ve vedlejších rolích, natolik zajímavými kulisami z dob před začátkem první světové a natolik říznou akcí, že je mi to vlastně docela jedno. Vaughn se totiž zřejmě zase jednou vyřádil a mně to neskutečně sedí. Teď už jen aby to na ty letošní Vánoce fakt klaplo, a film konečně dorazil.

Kingsman: První mise: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nemaj to snadný, nemaj. Dva roky skladovaný, šestkrát odložený, a přitom stále stejný blockbuster musel kvůli promu vyrukovat se čtvrtou poctivou upoutávkou (a nejspíš ani to ještě není konečné číslo), takže nového materiálu logicky moc není. Proto se tvůrci rozhodli celkem kulišácky trailer lehce šmrncnout featurettem a nechat do něj promluvit hvězdy v adekvátně teasovacím módu. A ono to kupodivu zase funguje výborně, zvlášť když se trademarky série vzájemně propojují a podporují a celé to završí jaksepatří majestátná finální montáž, v níž bourají letadla, umírá Rakousko-Uhersko a řádí Rasputin. Natěšenost je veliká, tak snad to finální britské rozvolnění nepovede k dalšímu posunu premiéry... 

Kingsman: První mise: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I první světová může být some serious cool shit. Po videoherním 1917, které proběhlo zákopy v jednom nekonečném záběru, se pustí do první světové Matthew Vaughn. A to je moc dobře, protože Vaughna je zapotřebí - a jeho oblíbená comicsová série si origin zaslouží o poznání víc než trojku. Zase to vypadá nadupaně, velkolepě a popcornově přepáleně, s naštvaným Rasputinem a naprosto prvotřídním hereckým obsazením, jemuž vévodí už skoro šedesátník Ralph Fiennes a Gemma Arterton, po jejímž pravidelnějším zjevování v áčkových projektech se mi upřímně stýskalo. Jediné co mě trápí je ta extrémní digitálnost a green-screen, kam se podíváš. I když to bude ale ulítlý přetrikovaný blockbuster, pořád věřím tomu, že Vaugn to minimálně dotáhne na fajn energickou oddychovku. 

Kingsman: První mise: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Přemýšlel jsem o tom půl dne, pak jsem si dal dvě kontrolní přehrání, a... čert to vem, sázím pátou hvězdu. Matthew Vaughn na trailerovém poli vždycky uměl (teaser na Zlatý kruh se u nás předloni stal upoutávkou roku) a jeho výlet do první světové války vypadá famózně. Možná nemá tak velký komerční potenciál, protože Fiennes není Firth a ten mladý klučina se na Egertona zatím nechytá. Ale to uhýbám trochu mimo, aktuálně chci chválit hlavně perfektní rytmizaci nového traileru. Vaughn(ův střihač) ždíme War Pigs na absolutní maximum, sype z rukávu jednu impozantní akci za druhou a ještě si stíhá hrát s boucháním do stolu a explozemi tak, aby přesně zapadly do úderných 150 vteřin. Vyloženě sladkou tečkou je pak finále, které vás na chvíli vrátí do Grandhotelu Budapešť a definitivně potvrdí, že tu Ralph Fiennes vytasí veškerý svůj repertoár. Už aby byl únor, tady by se mohly dít velké věci!

Kingsman: První mise: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

„Tak nám zabili Ferdinanda“, řekla kdysi paní Müllerová Švejkovi. „Kdo ví, jestli u toho nebyli i Kingsmani“, řekli si diváci u první teaserovské ochutnávky očekávaného bijáku. Ano, prequel komiksové adaptace z dílny Matthew Vaughna s gentlemanským Ralphem Fiennesem nabízí divákům i tento (Hollywoodem doposud neprovařený) atentát na arcivévodu, a tím to rozhodně nekončí. Zasazení originu do zákopů první světové války je podle mého názoru výborný nápad, a když tak poslouchám charismatické průvodní slovo Ralpha, které teaser provází, tak se jeden prostě nemůže netěšit. Počkejme si, s čím se vytasí trailer, ale za mě prozatím velká spokojenost a Fiennese v té mentorské roli žeru už teď.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace