Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kaskadér | The Fall Guy | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.05.2024
CZ premiéra: 02.05.2024
režie: David Leitch
hrají: Ryan Gosling, Emily Blunt, Aaron Taylor-Johnson, Winston Duke

Kaskadér: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Znova trefa přímo doprostřed do kaskadérské duchny! Hrozně tomu projektu fandím a z ukázek mám pocit, že jsem na něco takového čekal možná deset let, od premiéry prvního Wicka, a vlastně jsem o tom nevěděl. Strčit kaskadéra do hlavní role místo hvězdy (věděli jste, že toho "důležitého" hraje Aaron Taylor-Johnson? Leitch si ho půjčil z Bullet Trainu, ale v ukázkách ho skoro až pečlivě tají) je mistrovský tah a Gosling navíc tuhle roli hraje stylem, který jsme na jeho tváři neviděli od Správných chlapů. Nahajpované ohlasy ze SXSW sice mohou klamat tělem, protože zrovna na tenhle fesťák se sjíždějí spíš fans a nikoliv kritická smetánka, ale dyť tenhle biják má od první ukázky srdce na dlani. Teď a nebo nikdy mají kaskadéři šanci ukázat, že jim to celou dobu režiséři, střihači a herci jenom kazí. Čtyřhvězda jako z praku, na tu pátou chybí něco, co by čouhalo, možná i proto, že celé tři minuty prskají na všechny válce a není tam ani jeden moment na výdech. Držím (si) palce, aby tohle byla ta správná žánrová oddechovka letošního hollywoodského léta.

Kaskadér: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Ach, kde vlastně začít? Leitch do svého kaskadérského magnum opus naflákal tolik věcí, že si člověk připadá jako když se mu pod rukama splaší mixer na smoothie. Všechno dobrý, co v něm rotuje na maximální otáčky, slibuje báječnou chuť, ale běda, jak odklopíte víko před tím, než se břity zastaví! Gosling si tu jízdu napříč hollywoodským zákulisím královsky užívá, titulková kanonáda možná moc agresivní, pár inside baseball fórků (ice crime, prosím! vanilkovej!), ale taky dost trefených terčů a oku lahodící akce. Sranda s Taylor Swift je typická Super Bowl úlitba, která bude fungovat i za pár týdnů v kinech, především to ale má drajv na ploše zápletky, v níž se může stát úplně cokoliv. Původní seriál naštěstí v Evropě skoro nikdo nezná, takže to celé berme jako poklonu branži, co sice pořád nemá svého Oscara, ale zase má tenhle zjevně epický akční blockbuster. Teď ještě aby na něj přišli do kina lidi.

Kaskadér: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Po šedém Gray Manovi má konečně Gosling roli, kterou si zaslouží a navíc v ní může ukazovat namakanou postavu i bujnou kštici. Leitch po vynikajícím Bullet Trainu (change my mind) opět míchá akci a humor, přičemž ještě stihne skládat poklonu své bývalé - kaskadérské - profesi. Děj je trochu krkolomný, ale ono to sem vlastně krásně sedí, protože jdeme z jednoho bláznivého filmu do druhého, takže není divu, že nakonec v nějakém tom rychlobraku skončíme. Gosling a Blunt možná postrádají okamžitou chemii (hořlavý gel na Ryanově těle nepočítám), ale stunty pěkně odsýpají, cover oblíbené písničky v pozadí není vyloženě otravný a pro tuhle komiksově přepálenou realitu plnou veleskoků a dramatických zpomalovaček mám celkem slabost. Leitch ji sice v Hobbsovi a Shawovi místy drtil až moc, takže pokud dáváte přednost echtovní akci před tou, co je přetažená CGI rtěnkou, možná budete zklamaní, ale vynahradit by vám to měl rozpustilý humor a relativně neokoukaný výlet za filmové kulisy. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace