Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Liga spravedlivých: Zánik | Justice League: Doom | 2012

US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Lauren Montgomery
hrají: Nathan Fillion, Olivia d'Abo, Kevin Conroy, Michael Rosenbaum, Alexis Denisof

Liga spravedlivých: Zánik: DVD


ikona
KarelR
Batman, Superman a spol. už se zase řežou se záporáky. 

DC animáky zdaleka válcují ty marvelácké, to už víme dlouho. S posledními pár filmy si ale v DC Animation moc nové přízně nezískali, bylo tedy na třetí Lize spravedlivých, aby studiu maličko napravila reputaci. Povedlo se jí to? V podstatě se dá říct, že ano. K tomu nejlepšímu, co zatím třináctidílná řada filmů nabídla, má ale pořád daleko.

Zánik má velké štěstí v tom, že vychází z kvalitní předlohy. Tower of Babel patří mezi ty zajímavější dobrodružství superhrdinského týmu, jelikož pojednává o ďábelsky promyšleném plánu, který by mohl zvrátit osud lidstva. Ten má vyřídit všechny členy Ligy výjimečných zneužitím jejich největších slabin, a poté provést nepěkné věci samotné matičce Zemi. V comicsu takhle Batmana a spol. trápil Ra's Al Ghul, filmové zpracování ho celkem umně nahrazuje méně známým superpadouchem Vandalem Savagem. Právě on zverbuje záporáky, které mají velkou osobní zášť vůči jednotlivým členům Ligy, a dá jim do ruky nástroje k tomu, aby je odstranili z cesty.


Přehrajte si trailer
Tím se rozpoutává šest menších superbitev, Zánik v nich ale naštěstí srší nápaditostí. Akční scény tak zdaleka nejsou jen tupé srážky mocných pěstí, ale často se mění spíš v souboje odvahy nebo důvtipu. To dává první půlce filmu pěknou rozmanitost, která ale bohužel začne upadat ve chvíli, když se musí přehodit výhybka k závěrečné megarubačce a následnému ochraňování planety.

Třetí Liga výjimečných se v tu chvíli převrátí zpět v průměrný comicsový animák, jemuž dodává kvality především věrné hlasové obsazení. Kevin Conroy, Tim Daly nebo Nathan Fillion tu svým hrdinům dávají alespoň trochu jedinečnou tvář. Kratičká stopáž (73 minut) totiž nedovoluje víc psychologického rozkreslení a chytrých dialogů, které by film potřeboval jako sůl. Těžké morální volby se tudíž musí přecházet dvěma větami a rychlým střihem do další scény, což zabíjí většinu myšlenkového potenciálu příběhu. Více tentokrát mohlo být opravdu více.

V téhle podobě je Zánik jen odleskem komplexnější předlohy, povrchní ilustrací, jež ale účely hodinové oddechovky víceméně plní. Akce je solidní, tempo příliš nekolísá, a jelikož Fillionovu Green Lanternovi nikdy nedojdou hlášky, mírné zklamání z chvátajícího příběhu se nakonec přetaví v únosnou spokojenost. Příště by se ale klidně mohlo trochu zaexperimentovat a nebát se kapku dospělejšího pojetí. (6-7/10)

V bonusech najdete pouze ukázku na další DC animák, Superman vs. The Elite. Kraťas se tentokrát nekoná.

Upozornění: České DVD obsahuje pouze český, polský a turecký dabing ve stereu. Originální znění se na něm ze záhadných důvodů nenachází.

Obraz: 16:9
Zvuk: DD 2.0 – česky
Titulky: české...
Datum vydání: 19.2.2012
Cena: 199,-

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace