Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Johnny English se vrací | Johnny English Reborn | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 28.10.2011
CZ premiéra: 13.10.2011
režie: Oliver Parker
hrají: Rowan Atkinson, Rosamund Pike, Dominic West, Gillian Anderson, Marko Ivanir

Johnny English se vrací: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nejlepší britský superagent je zpátky. A vypadá to s ním prakticky úplně stejně, jako když jsme ho potkali poprvé. Už trailery Johnnyho Englishe vykazovaly jistou rozpolcenost materiálu, kde vynikající gagy střídaly ty slabší (a navrch stagnovalo tempo). Pročež si člověk nikdy nebyl jistý, kterým směrem se bude ubírat celý film. Jednička ale dokázala, že při lepším kontextu a větší kadenci fórů se Atkinsonova parodie na Bonda dokáže slušně rozjet. A nejinak by tomu mohlo být u Johnny English Reborn. Hrdina, na kterého si už moc diváků asi nepamatuje, se tu vrací za doprovodu nových tváří i režijního vedení. Obsah je ale úplně stejný, a jestli jste se kdysi smáli u pera, bomby a jídelního pásu, dnes vás spolehlivě dostanou kočka, pytel a vrtulník. Atkinson zkrátka ví, kde leží jeho přednosti, a nezbývá než doufat, že je dokáže náležitě využít v celém filmu. Z traileru se na něj asi okamžitě těšit nezačnete (hodně mu ubližují mizerný úvod a závěr), při vzpomínce na ty správné scény se ale jeho šance na dalšího platícího diváka rychle zvedají.

Johnny English se vrací: Teaser

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Johnny English se vrací a člověk by z fleku tipoval omšelý direct-to-DVD sequel. Jenže ono půjde „jen“ o omšelý sequel pro kina – a ani tahle skutečnost neznamená, že by se na svět automaticky drala filmová pohroma. Bláznivé komedie postavené na komice Rowana Atkinsona totiž úplně nutně nepotřebují prvotřídní vizuál (naopak, na oko hezky nasnímaný celovečerák Prázdniny pana Beana dokonal Atkinsonův úpadek), důležité jsou hlavně gagy, jejich dávkování a přesný herecký timing. A v těchhle ohledech dvojka Johnnyho Englishe na absolutní průšvih nevypadá. Úvod sice moc nefunguje a z parafrází Ramba nebo shaolinských bijáků moc třeskutého humoru nevyplývá, bondovské parodie ale mají adekvátní švih a fór s klesající židlí je rozehrán tak perfektně, že mě bez problémů nahlas rozchechtal. Když se takovýchhle vtípků urodí víc, mohlo by být veselo přinejmenším tolik, jako bylo u jedničky. Atkinsonovi zšedivěly vlasy, jeho obličej ale může pořád fungovat jako destruktor bránic.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace