Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jak vycvičit draka | How to Train Your Dragon | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.03.2010
CZ premiéra: 01.04.2010
režie: Peter Hastings
hrají: Gerard Butler, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, Jay Baruchel, America Ferrera

Jak vycvičit draka: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už za pár dní definitivně poznáme, jak vážné je to s avizovanou 3D revolucí. Až do začátku dubna si totiž stereoskopický štafetový kolík stihnou předat Alenka v říši divů, Titáni a animák Jak vycvičit draka. Když všichni uspějí, o Vánocích už v kinech nebude pomalu jediný blockbuster, který by se obešel bez trojrozměrné projekce. U Draků riziko komerčního propadu hrozí nejvíc, tvůrci teď ale nafutrovali trochu energie do kampaně tím, že se vyčúraně svezli na olympijských hrách. Nejsou jediní – ovšem málokdo to bere tak důsledně. Po sérii sportovních televizních spotů na nás udeřil i rozmáchlejší akční trailer, který sice obnažuje většinu trumfů z finále, ale jeho náboj a kinetika přebijí rozpaky z vizuální stránky. Průlety, honičky a všechny ty velkolepé momenty „z posledního dějství“, které musí vykázat každá fantasy, co to s žánrem myslí vážně, mají jistou působivost a ve 3D bych si je klidně nechal znásobit (už proto, že v tom plachtění je trochu cítit děj Avatara). Větší náhul se z „plastelínového“ a šedivého materiálu asi ani vymlátit nedal. Good job.

Jak vycvičit draka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Že se studio o svůj výtvor bojí, to obvykle poznáte velmi snadno. Třeba podle toho, že po čtvrt roce propagace uchýlí k nejprovařenější berličce: K přibližování filmu skrze dřívější úspěšné počiny téhož studia. Nemusí vás zajímat nějaký drak, nebo rozpustilí Vikingové, prostě jen přijďte do kina a dostanete další nášup od tvůrců Shreka, Kung Fu Pandy a Madagaskaru. Je vlastně jedno, o čem to bude, hlavně že z pásu sjede další úhledný balíček pro celou rodinu. Ale jestli chcete vážně nahlídnout (proč jste tak neodbytní?), nic zásadně lákavého na vás bohužel nečeká. Nenápadný dráček, jak z animáku druhé kategorie, má naštěstí roztomilá kukadla a velkou zálibu v poletování nad širým mořem. Po Cameronově opusu už víme, že ve 3D se ze vzdušných skopičin dá vymlátit hromada adrenalinu i „wow-momentek“, takže alespoň to mají u DreamWorks zjevně ošetřené. Větší ambice a větší příslib zábavy nicméně stále v nedohlednu.

Jak vycvičit draka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

U Dreamworks se budou krotit draci. Ehm, cože? Tedy, ne že by na tom bylo něco zásadně špatně. Jenom způsob, jakým se tahle taškařice prezentuje, rozhodně nepřipomíná prvoligový animák, který by měl působit jako nástupce smrtnosné Pandy a zeleného trouby Shreka, o kteréžto tituly se autoři během ukázky opírají. Její první polovina totiž působí přinejmenším… rozpačitě. Nejde ani tak o styl animace (i když ten drak vypadá hodně lacině), jako nulové nasazení film prodávat skrze něco velkolepého. Věci se prostě dějí, chlapec vám je zkrátka komentuje jako by se nechumelilo a pak přijde scéna s krmením draka, která ale vůbec není vtipná a přes nepochopení se přelévá v prosté vyšumění. Naštěstí se dostavuje ještě závěrečné akční okénko a tam jsou Dreamworks tradičně pevní v kramflících. Vikingská mořská výprava, dravý přelet nad vodou a jeden mnohem větší drak (zdravíme na Zéland!), který už dokonce vypadá cool – to vše spojuje kouzelné slůvko 3D, bez kterého to dneska už ani nejde. Zatím taková hodně vlažná jízda na pomezí dvou a tří hvězdiček, což jsme si po první ukázce k Pandě říkali taky. Může to znamenat klidně jenom to, že studiu Dreamworks prostě teasery nejdou. Uvidíme, co přinese plnohodnotný trailer

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace