Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Já, robot | I, Robot | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.07.2004
CZ premiéra: 26.08.2004
režie: Alex Proyas
hrají: Will Smith, Bridget Moynahan, Bruce Greenwood, Chi McBride

Já, robot: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Další ukázka z robotického trháku Alexe Proyase je... velkofilmová. Jako by si studio uvědomilo, že nestačí narvat do diváckých hlav jen cool záběry a pořádně všechno protřepat. Tempo, hudba, gradace s tím vším si dal tentokrát někdo hodně velkou práci a je vidět, že Foxové si od I, Robot slibují hodně. V některých scénách jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji druhou Minority Report, ale hláškující Will Smith a plastikoví roboti plující vzduchem jak ve Wooovkách, posouvají tenhle film do trochu jiné roviny. Design robotů se mi mimochodem líbí čím dál tím víc a z nových záběrů je poměrně jasné, že tohle by mohl být přelomový film, co se týče interakce živých hrdinů a virtuálních protivníků. Nezbývá než si počkat na výsledky, nutno dodat, že některé triky (např. Smithovo Audi) prozrazují, že tenhle film nepatří k nejdražším trhákům sezóny. Alex Proyas však umí i s malým rozpočtem kouzlit. Jak už jsem řekl, v téhle ukázce je spousta nových záběrů a celkově má trochu jiný "feeling", takže stahujte i v případě, že už máte trailery na I, Robot nakoukané. Pokud jste o ně naopak ještě ani nezavadili, tohle by mohl být ten, který vás naláká do kin.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Já, robot: Internet Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud bych neviděl předchozí dvě ukázky volné filmové adaptace Isaaca Asimova, myslel bych si, že nás čeká akční peklo roku. Jenže tyto dvě ukázky si v klidu pochrupují na mém disku, dá se tedy předpokládat, že jsem je viděl a mohu vám tudíž bez záchvěvu špatného svědomí sdělit, že nový Internet only trailer neobsahuje ani jeden nový záběr, který by nebyl k vidění už předtím. Jedná se o zářný příklad toho, kterak jsou marketingová osidla neúprosná a z filmu dokáží pomocí zběsilého střihu udělat akční výplach, ve kterém ani v nejmenším nejde o příběh, nedejbože pak nějaký scénář (to je velký paradox u zpracování literárního díla). Pomalý klavírní rozjezd utíná jedná z mála Smithových hlášek a pak se to konečně rozpoutá - zpomalovačky se prolínají s hlasitými výbuchy, detailními záběry na drsné roboty, motorku, rotující Audi a občas (no vlastně velice často ;) zahlédnete (zaslechnete) i řev nějaké té rychlopalné zbraně. Asimovovy příznivci asi začnou padat do mdlob a chamtivé producenty nenávidět ještě více než doposud. Ostatně, vůbec se jim nedivím. Stahovat pouze pokud o filmu a jeho pozadí nic nevíte nebo pokud se chcete podívat na nejzběsilejší trailerovou akční jízdu za posledních pár týdnů (kdo by nechtěl, že ;). O filmu ale nic nového nevypovídá a podle mého názoru mu svým testosteronem i trochu škodí. Trailer je dostupný jen ve střední kvalitě.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Já, robot: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

První půlka traileru se nese až nebezpečně moc v duchu teaseru (krom nových titulků nabízí v podstatě identickou skladbu záběrů), druhá pak definitivně zahazuje naděje příznivců Isaaca Asimova. V tomhle filmu je tolik popcornu, že by to nasytilo menší rozvojovou zemi a jestli se Proyasovi mezi ty akční scény podařilo vpašovat nějakou hlubší myšlenku nebo snad dokonce poselství, je to malý zázrak. Všechno totiž směřuje k tomu, že Will Smith odhalí konspiraci s velkým "k" a od té doby mu jde po krku všechno robotické - od toastovače, přes důlní bagr až po ty bílé sympaťáky, kterým srdeční oblast září zlověstnou červenou barvou. Aneb všechno vzduchem lítá co digitální mozek má a co nelítá, to brzy lítat bude, protože způsob jakým Smithův hrdina zbavuje své Audi RSQ otravných robotů je prostě kouzelný (jenom bych při tom nechtěl sedět v tom autě). Ukázka je vzhledem k délce a "klidnějším" novým záběrům méně dynamická než její předchůdkyně, ale Smith hláškuje, akce sviští a řečeno slovy mého kolegy "ti roboti vypadají... jako živí". Fandové předlohy si zřejmě postesknou, ale příznivci Audi a bezstarostné letní zábavy mohou začít oslavovat.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Já, robot: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Teď si uvedeme pár zákonů pro bezpečné sledování tohoto traileru. Zákon č. 1: Mějte rádi Willa Smithe - tenhle slibný černošský komik si nechal roli Spoonera přešít doslova na tělo, takže jezdí na motorce, nosí supercool tmavěmodré brýle a jeho fóbie na cokoliv robotického je uvolňována v malém množství, v podobě sarkastických hlášek. Zákon č. 2: Zapomeňte na Asimova. I když nelze podle traileru (který je zaměřen spíše na mladší diváky, které každý letní blockbuster potřebuje) vynášet divoké soudy, pravověrným příznivcům knihy by mohly vyletět pojistky. Roboti v Proyasově verzi mají emoce, likvidují lidi v plavmých skocích a vypadají jako humanoidní verze iMACu. Nevím jak komu, ale mě to přijde stylové, knihu jsem nečetl a Proyasovi fandím už od Smrtihlava. Smithovo pojetí Spoonera už samo o sobě odvádí pozornost od seriózní předlohy a vypadá to, že Proyas se vydá na stejnou cestičku jako Spielberg u Minority Report - pečlivá stylizace, akční duch snímku a odlehčení v podobě humorných hlášek - to všechno dokazuje, že I, Robot nebude vážně míněnou adaptací, spíš letní ždímačkou na peněženky. Vadí to snad někomu? Ne, vy Asimovci se nehlašte. Právě jste porušili druhý zákon, šmejdi. ;) (k dispozici pouze nízká a střední kvalita)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace