Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Iron Man 3 | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.05.2013
CZ premiéra: 02.05.2013
režie: Shane Black
hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Ben Kingsley

Iron Man 3: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Chytré, moc chytré... Marveláci nám slibují politický thriller a tahle ukázka je důkaz místo slibů. Humor hraje druhé housle, akce v podstatě taky, ale myslet si, že je tohle pokus o Nolana by bylo kromobyčejně zabedněné. Jen si všimněte, jak ukázka klade větší důraz na osu prezident-Iron Man-Mandarin. Kdyby měla Jessica Chastain k ruce Tonyho Starka, pravděpodobně by Osámu ulovila dřív než za deset let. A protože, řečeno slovy Tonyho Starka, stará dobrá pomsta pořád funguje, bude terorista Mandarin, skrývající se doposud před světem v jeskyních, rozmetán armádou Tonyho obleků. Zní to populisticky, ale v ukázce to do sebe skvěle zapadá a pokračuje to v klasickém Starkově duchu. Zatímco ostatní avengeři si lítají po jiných planetách nebo časových érách, on musí uklízet svinčík na prahu svého impéria, potažmo báječných Spojených států Amerických. Tenhle patriotismus můžu. A když ho Shane Black v nestřežených chvílích vykoupe v pár sarkasmech, jenom líp!

Iron Man 3: Extended Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Přesně takhle to má vypadat! Nejdřív dynamické letecké lákadlo, které jasně trčí mezi tradičními stříhačkami... a pak směrovka na výživnější spot z internetu, kde si fandové vychutnají vtípek s prodlouženým pohledem i půlminutové rozjímání nad omluvami. Marvel tak úspěšně ušetřil 8 mega (nejsledovanější televizní událost roku má stále nejdražší ceny za reklamu), a v tomto případě se to vyplatilo dvojnásob. Iron Man totiž letošní nadílce ve finále vládne, protože zvládá připomenout svojský humor postavený na Downeyho charismatu. Zároveň si ale nechal prostor pro nářezovou koláž, ve které je tolik osudovosti a superhrdinských dilemat, že divák musí zažehnout motory a letět v myšlenkách vstříc květnové premiéře. Pecka!

Iron Man 3: Japonský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Železňák nebude sedět v koutě. Takže i když chystá druhou plnohodnotnou trailerovou štaci až za nějakou tu dobu, v jednom skromném novém videu se nám přeci jen připomíná: Dosud neviděných záběrů tu je pomálu a vévodí jim Pepper Potts, která dostane pořádně pokouřeno od Mandarínových vrtulníků. Ale nejspíš to rozchodí, protože Tony v kostýmu je vždycky po ruce a na odstřel jsou jiní kandidáti. Áno, třeba samotný Iron Man. Po vtipkování a proskakování atrakcemi ho konečně čeká i nějaká ta osudová výzva, prověřující jeho charakterovou i tělesnou pevnost, takže se nelze co divit, že i po nejosudovější možné hudbě přichází ve východoasijském teaseru muzika ještě o stupeň fatálnější! Ne, to už víc fakt nejde. Ještě že tu máme KarlaR a jeho rozverný překlad japonského voice-overu, jinak by to byl emocionální nápor k nesnesení. :)

Iron Man 3: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Takhle se startuje Fáze 2! Marvel má teď konta přeplněná stamilióny od Avengers, takže si může dovolit jen to nejlepší. A jako první se očividně najímali střihači, kteří třetího Iron Mana zatím prodávají jako nekompromisní pecku. Jistě, slyšeli jsme to už u dvojky - krapet temnější film, ve kterém půjde Tonymu "opravdu" o kejhák. Jenže až tady je opravdu cítit depresivní atmosféra, jelikož veselé přehlídky a úderné hlášky doslova nahrazuje nespavost a oprávněný strach o holý život. Znamená to, že Iron Man uhne na netopýří stezku? Ač se to první dvě minuty z filmu snaží naznačit, nemusíte se bát. Podle reakcí na pár odpromítaných scén je humor přítomen v míře větší než velké, a teaser tak jen vybírá z těch dramatičtějších scén, aby lépe držel pohromadě. Nutno říct, že to funguje naprosto perfektně, a že Black s Downeym prodávají temnější podtóny i přesto, že za sebou ještě nemají stoprocentní trikovou podporu. Na ladění destrukcí jim ale ještě zbývají dlouhé měsíce. Teď je důležitější, že tónový posun film odstavuje od Avengers a dává Tonyho návratu do vlastního světa maximálně osobní feeling. A taky... že je Ben Kingsley děsivý jako už dlouho ne!

P. S. Potenciálním sebevrahům vřele doporučujeme verzi s českým dabingem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace