Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
International | The International | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.02.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Tom Tykwer
hrají: Clive Owen, Naomi Watts, Armin Mueller-Stahl, Ulrich Thomsen, Victor Slezak

International: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I malé děcko musí u filmu s názvem International pochopit, že trailer s přívlastkem International bude lepší než americká ukázka. Líp vyhmátne esenci blížícího se bijáku... alespoň v to nepokrytě doufáme, protože Tom Tykwer rozhodně patří k redakčním favoritům, tedy do elitní skupinky filmařů, u nichž se zakolísání nebudou tolerovat. Po poněkud zkoprnělém prvním klipu vám může optimismus do žil vlít o poznání údernější koláž, která brousí chytlavou orchestrální linku a stylem plavmo se přelévá mezi nejnadějnější projekty příštího roku. Kombinace tří velkých hvězd stříbrného plátna s dvojitým W ve svém příjmení prozatím není vychýlená na stranu německého režiséra, ale spíš k ostře řezané tváři Clivea Owena. Bouchačku v ruce mu uvěříte v sekundě, stejně tak odhodlaný výraz, s nímž si hned několikrát vykračuje do dupavého rytmu (není nad spojení smyčců a sexy beatu), většinou kvůli tomu, aby nakonec uskočil, rozběhl se nebo někoho odpráskl. Naopak umouněná Naomi by v traileru ani být nemusela. Snad si schovává pár výraznějších výstupů alespoň do filmu.

International: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ano, Clive Owen s napřaženou rukou, na jejímž konci se skví hlaveň pistole, to je obrázek, který se v poslední době hodně dobře prodává. Je ovšem styl a „styl“. Ten druhý je v uvozovkách proto, že si na styl jenom hraje. A mám pocit, že International je smutný případ látky, která se ze všech možných úhlů považuje za ambiciózní, ale v podstatě působí ohromně plytce. Poněkud sušší videoklipovité soustrojí tedy zatím opravdu nevyvolává přehnaná očekávání. Nažehlené obrázky zejména v HD vypadají naprosto perfektně (možná už jste kvůli Yahoo zapomněli, kdo je tady na encoding pravým mistrem a jak se to má dělat), nicméně snad právě proto tolik nezaujmou – chybí v nich život a takový ten pocit, že pronikáte pod jejich povrch a ne že se po něm jenom kloužete. Ve větách, kde by se mělo vyskytovat zvučné jméno nějakého prima záporáka, zní navíc obyčejné a nevzučné „banka“. A popravdě, taková ta podvědomá představa, že chce někdo „zabít banku“ a hlášky typu „banka se k tobě dostane“ opravdu NEzní adrenalinově a už vůbec ne nějak testosteronově. A nezachrání to snaha tvářit se „konspiračně“, nepomohou tomu asociace se všemi ostatními filmy, kde byl Owen alespoň lehce nadprůměrný, ne-li výborný, a na jistotě nepřidá ani jinak dokonalý vlasový porost křehké Naomi Watts. Vůbec nemluvě o posledním volavkovitém záběru, který doskakuje k divákovi už pět minut po dvanácté. Uf. Uf. Trailer na cílové čáře dodýchává a je zjevně rád, že to ustává alespoň s verdiktem „nepřekvapující řemeslo“.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace