Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Indiana Jones a Chrám zkázy | Indiana Jones and the Temple of Doom | 1984
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.05.1984
CZ premiéra: nestanovena
režie: Steven Spielberg
hrají: Harrison Ford, Kate Capshaw, Philip Stone, Ric Young

Indiana Jones a Chrám zkázy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Před mnoha a mnoha lety imf trailer na Chrám zkázy vyhejtil a ani se mu nešlo extra divit. Naše názory na tenhle film se sice razantně liší - já si pořád myslím, že jde o parádní dobrodružství s neskutečným roller-coasterovým vyvrcholením - ale uznávám, že níže uvedená upoutávka zas tak moc nefunguje. Teaser svoji úlohu plní o poznání líp, i přesto že neukazuje... prakticky vůbec nic. Jeho třetinu zabírá logo a pětinu závěrečné titulky, ale tomuhle ryzímu oznamovadlu to moc neškodí. Máme tu totiž klasický Indyho hudební motiv, klasické grafické cestování, jen tentokrát po lokacích, kde se točí, aby byl výsledek jaksepatří velkolepý, klasické trio Indyho strůjců a klasickou Fordovu hlášku. Když bych tenhle teaser dostal x měsíců po Dobyvatelích ztracené archy, řval bych nadšením!

Indiana Jones a Chrám zkázy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Omlouvám se, že jsem se pustil z řetězu a v rámci obsahu film i kapku zrecenzoval (alespoň bude v komentářích živo), ale chtěl jsem si nějak zdůvodnit, proč je tahle ukázka tak slabá. Stejně jako u Dobyvatelů poněkud rozladí utahanost úvodního loga Paramountu (srovnejte s hyperrychlými logy v teaserech na Island ;), bohužel zbytek skromné osmdesátivteřinové ukázky se ani nesnaží dohnat resty. Hlášky nejsou úderné a krom milého odkazu na Dobyvatele, tu není k mání žádná klasická scéna. A že jich měli Spielberg a Lucas na rozdávání. Zběsilé honičky na důlních vozících, hostina u prince... nic z toho tu nenajdete a hongkongská honička je zabita prostřihy na indické rozjímání. Nelze to svést ani na old school upoutávku, protože v polovině osmdesátých let už existovaly dynamické trailery, důkazem budiž trailer na Dobyvatele, který je tajemný a akční zároveň. Tehdy holt mistři za kamerou potřebovali nalákat lidi do kin, napodruhé už stačilo jméno hlavního hrdiny. Nevím jak si jinak vysvětlit, proč má tak dobrý film (navzdory mým výtkám k Chrámu zkázy ho pořád ještě považuji za víc než solidně odvedené řemeslo, to Indymu nikdo nevezme), takhle zmršenou ukázku. Možná střihač nedostal zaplaceno, možná tu někde chybí minuta nadupané ukázky, ale budu nekompromisní a odstřelím to rouhačskými dvěma hvězdičkami. Klidně si mě sežerte. ;)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace