Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Doba ledová 2 - Obleva | Ice Age 2: The Meltdown | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.03.2006
CZ premiéra: 06.04.2006
režie: Carlos Saldanha
hrají: Denis Leary, John Leguizamo, Ray Romano, Queen Latifah, Sean William Scott

Doba ledová 2 - Obleva: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kampaň okolo nejambicióznějšího animáku jara pomalu graduje, pročež se nelze divit, že se nám do tajícího profilu hlásí už třetí ukázka (a pravděpodobně ne poslední). Mezinárodní trailerové vody se kupodivu nečeří opakováním již viděného, dle receptu „hoď tam dva nové záběry a oni budou zase stahovat“, ale zcela nově koncipovaným sestřihem, v jehož úvodu si tvůrci vyčůraně sami obhájí nákazu sequelitidou. Prý že „a žili šťastně až do smrti“ není uspokojivý konec, proto musí přijít druhý díl, myslí si prehistoričtí caparti. Nechci se s nima hádat, ale vzpomínka na dvojku Kurýra nebo Bambi 2 jim rozhodně za pravdu nadává. Doba ledová snad tak průšvihová nebude, ostatně nepsal k ní scénář Luc Besson, ani žádný důchodce od Disneyho, ale určitě se v ní hodlá motat mnohem víc postav, ať už těch epizodních (takové ty chlupaté kuličky se zuby á la Pavel Horváth) nebo stěžejních, jimž vévodí mamutice Queen Latifah, která si zjevně popletla rodinnou báchorku s „nigga“ komedií. Každopádně, i bez madam QL po stránce trailerové degenerujeme, protože ač přibývá nový záběrů i srandovních postaviček pro potěchu nejmenších (znáte to: padají, zpívají, vykřikují), celou dobu se jede podle mustru, v němž si pár teenagerů hraje na rockery a do toho se bez valného smyslu přihazují fragmenty z putování našich rozmilých hrdinů. My na MovieZone na čtyři hvězdy chceme o dost víc.

Doba ledová 2 - Obleva: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak tohle bych vážení nečekal. Ta prašivá veverka, ano, ten nadržený sběrač oříšků, který si vyblbnul výsadní pozici mezi všemi baviči doby ledové, se mi už taky začíná okoukávat. Přeci jenom všeho moc škodí, takže když se v druhém teaseru začíná naše veveruška stylizovat do každé druhé atrakce pro dospěláky, snad úplně poprvé můžete odhalovat provařenost toho jednoho a stále samého komediálního konceptu. Anebo to není neustálým vplouváním do identické řeky? Že by mi prostě jen tahle epizodka nesedla? Inu, možné to je (vaše ohlasy napoví :-), pročež se bez vytáček přiznám, že proměna Scrata v boby vjíždějící do ledového koryta, jeho zuřivý vstup do boje i následující likvidace vodních masožravců mi přišla tak nějak za hranicí. Vtipnosti, "povolené" stylizace i celkové snesitelnosti pro rámec čtyřhvězdičkové upoutávky. Možná si první návrat třech titulních hrdinů (doplněný o dámu mamutích rozměrů Queen Latifah) nezasloužil tak přísné zacházení, možná někoho naláká víc než první sóloakce na ledovém převisu, ale to ukáže pouze a jen čas… a jak už jsem podotkl, vaše rozesmáté nebo rozpačité ohlasy.

Doba ledová 2 - Obleva: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kolega Kocour se v našem diskusním fóru malinko zmýlil, protože tenhle teaser se neobjevuje poprvé ve stahnutelné QT verzi, nýbrž debutuje pouze jako oficiálně vypuštěný (tedy s posvěcením Foxů) teaser ve všech třech velikostech. Pro mnohé tedy budu jen rekapitulovat známá fakta, ale zpravodajské povinnosti se holt musí dostát, i když do vás praží 30°C a před okny vám pobíhají prsaté modelky v bikinách. Ano, takhle vypadá můj den. :-) Jenže vás určitě víc zajímá den veverky Scrat, kultovní to figurky z první ledové mise, jejíž jediným smyslem života je sbírání a konzumace žaludů - což je věc v době oblevy poněkud nebezpečná, jak se snadno přesvědčíte z tohoto teaseru. Animace je spíše provizorní, ale při tradiční vtipnosti Scrata grafickou vypiplanost okolní ledové masy určitě řešit nebudete. Jako teaser velmi příjemná a rok před premiérou i naprosto dostačující věcička. Jen tak dál.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace