Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Husí kůže | Goosebumps | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.10.2015
CZ premiéra: 12.11.2015
režie: Rob Letterman
hrají: Jack Black, Halston Stage, Odeya Rush, Jillian Bell, Jeremy Ambler

Husí kůže: Recenze


ikona
Rimsy
Jack Black hláškuje v bijáku pro celou rodinu. Potřebujete být u toho? 

To jsem to zase jednou chytil. Co psát o filmu, který je podle všech papírových předpokladů zcela průměrný a zajímavý asi jako jakékoli jiné generické rodinné fantasy? Vy si ale něco asi přečíst chcete, takže si to probereme trochu obšírněji.

 

[trailer]Husí kůže navazuje na tradici rodinných pohádkových filmů, které byly zejména v devadesátkách celkem populární. Což je samo o sobě příjemné, protože většina rodinné zábavy se šoupla směrem k animákům. Hrdinou příběhu je znuděný teenager, který se s matkou přestěhuje do standardního ospalého městečka. Najde si trapného kamaráda a zamiluje se do sousedovic dcérečky. Idylku narušuje její podivínský otec (přesný Jack Black), z něhož se vyklube R. L. Stine, slavný spisovatel hororové série Husí kůže. Mimochodem, jedná se o postavu reálného spisovatele dětských strašidelných novel, které jsou hlavně za oceánem stále dost populární. Ale zpět k příběhu - shodou nepravděpodobných okolností a logických chyb se rozjíždí klišovitý řetězec událostí, kde hraje prim mladá láska, ohrané vtípky a uprchlá monstra z hororových knížek.

Audiovizuál husí kůže je dostatečně pestrý, aby udržel pozornost. Repertoár příšer je přesně takový, jaký byste čekali - sněžný muž, obří hmyz, zombíci, mumie, vlkodlaci, oživlé loutky, ufoni, zabijáčtí klauni… Plejáda nepřátel je pohříchu tak široká, že jen málo z nich dostane skutečný prostor k tomu, aby byli zábavní. Ale už jen jejich přítomnost drží u druhé, příběhově dost nenápadité polovině filmu víčka nahoře, takže buďme rádi aspoň za to. Danny Elfman oprášil své strašidelné soundtracky z Burtonových filmů a už jen to stačí, aby byla hudební složka výrazná a pro fanouška potěšující. Ale hudba i tak (stejně jako zbytek filmu) nepřekvapí.

 

Husí kůže se tedy nekoná a zbývá vcelku zbytečný film, na který si po skončení ani nevzpomenete. Málokdy je lehce nadprůměrné šestkové hodnocení tak na místě - nelogičnost a absence překvapení jsou vyváženy solidním tempem, efekty a koneckonců i příjemnou rodinnou atmoškou. Tenhle mix si na sebe ale pohodlně vydělá, a i když o dvojku nikdo stát nebude, v Sony si na tuhle duchařinu rádi vzpomenou na konci fiskálu. A my ostatní se pokorně vrátíme k Jumanji na dévédéčku.

Verdikt

avatar6/10

Rimsy

Rodinná limonáda, která na necelé dvě hodinky zabaví i vícero generací, aby stejně tak rychle i vyšuměla. Samoúčelná přehlídka počítačových příšerek pro teenagery, nic víc od ní nečekejte.


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar4/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar7/10

  the dark knight

 • avatar4/10

  Nexus6

 • avatar6/10

  hroubek

 • avatar7/10

  pepo

 • avatar6/10

  krumlajs

 • avatar6/10

  harsesis

 • avatar5/10

  Davies182

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar5/10

  Va33chi

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace