Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště | 2005
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.10.2005
režie: Vladimír Morávek
hrají: Jan Budař, Richard Krajčo, Miroslav Donutil, Iva Janžurová, Robert Roth

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště: DVD


ikona
Cival
 

Říká se, že není těžšího úkolu než potvrdit kvality debutu. Vladimír Morávek se o tom přesvědčil důkladněji než by sám jistě chtěl. Nejen že se Hrubešovi s Marešem nepodařilo přilákat dost diváků - i reakce těch, kteří investovali a okusili byly na rozdíl od Nudy v Brně jemně řečeno nevyrovnané. Do velké míry právem, protože Morávek a jeho tým nezvládli vštípit rozhrkanému scénáři konzistentní filmový tvar. Předhazují spoustu motivů, myšlenek či podnětů ukradených ze všedního dne, ale jejich smysl a působivost zapadá pod tíhou nahuštěnosti a přehnaného množství. Hrubeš a Mareš tak podle jedné strany mince potěší momenty vtipnými, silnými i po formální stránce bravurně zvládnutými, jejich upřímná a nehloupá (v dokonalém kontrastu s blbým Doblba) touha vylíčit na celuloidu mnohem víc než jedno divné přátelství, jim ovšem sama podráží končetiny. Nedotažený a v prostřední fázi dokonce i nudný snímek s mnoha světlými momenty mi přesto zůstává (nejen kvůli svým ambicím a Morávkově talentu) víceméně sympatický. (6/10)

Specifický divně-intošský humor Budaře a spol. infikoval i přidané materiály. Pod prapodivnými názvy typu „Hrubeš, Mareš a penzion“ se však skrývá trochu míň informační hodnoty, než by napovídala jejich květnatá označení. V zásadě se představí pouze jeden videoklip, několik málo fragmentů z natáčeni a úletový textový materiál „z archivu“, jehož smysl jsem absolutně nepobral, ač je mi poetika Hrubešova tvůrčího týmu, troufám si tvrdit, docela blízká. Ne každý den je ale masopustní hostina, jak říkával náš školník. A úryvek z citlivého soundtracku to pouze potvrzuje.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: anglické...
Cena: 399,-
K mání od: 21. 6. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace