Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hráči | Rounders | 1998
csfd  imdb
US premiéra: 11.09.1998
CZ premiéra: 15.04.1999
režie: John Dahl
hrají: Matt Damon, Edward Norton, John Turturro, Gretchen Mol, Famke Janssen

Hráči: V.I.M.


ikona
k0C0UR
edward nortonfamke janssenjohn dahljohn turturromatt damon
 

Hazard je atraktivní droga, v níž by spousta lidí ráda uměla plavat, ale pouze málokdo na to opravdu má. Je to lákavé téma a ptát se tedy, jestli máte ve filmech rádi napínavé pokerové seance plné nervů a vysokých částek předhazovaných doprostřed stolu, je asi dočista zbytečné. Atraktivita skrytá v precizním hráčském umu je kromě onoho mrazení v zádech pro film jednou z nejlepších ingrediencí ještě z jiného důvodu: ve své podstatě symbolizuje jakýkoliv archetypální souboj, který by v jiném žánru mohl být honičkou či přestřelkou, jen se při něm nikdo nehýbe a hlavní roli hraje mozek a ostrý pohled do očí. Ideální způsob jak se elegantně vypořádat se scénářem, kde nesmí téci zbytečně mnoho krve. Tak. Přimíchejte do tohohle koktejlu Matta Damona s jeho typicky přemýšlivým lookem a pokud byste náhodou neměli dost, přihoďte ještě Edwarda Nortona a jeho další nervózně roztěkanou polohu, kdy má všechno strašně na háku, ale ve skutečnosti samozřejmě nemá. Pak už jenom sledujte, jak jim to na ploše dvou hodin krásně utíká – když se prodírají skrze svou hráčskou vášeň k racionálním úvahám, když řeší své lásky a když jim jde o holé krky, protože si vytyčily příliš vysoké cíle. Skvěle obsazené drama i ve vedlejších rolích (John Malkovich, John Turturro, Famke Janssen) ilustruje, jak může být jednoduchost příběhu nakrásně vyvážena režijním stylem, kde se dramatická složka rázem zjeví jaksi přirozeně a sama. John Dahl je ostatně v repetetivním využívání takového schématu poměrně známý – starý Red Rock West s Nicolasem Cagem je toho další příjemnou ukázkou (stejně jako chystaný flák You Kill Me).
Pokud se kamarádíte s karetními triky a drobnými podvody s tím spojenými a máte rádi dobré herecké výkony, Hráči jsou film, který jste zřejmě dlouho hledali. Jsou svižní, jsou cool a přitom stojí nohama na zemi. Zas a znova je to ale hlavně zásluha Matta Damona, který svého „kamaráda odvedle“ umí zahrát snad ze všech herců nejlíp.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace