Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Honba za diamantem | Romancing the Stone | 1984
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.03.1984
CZ premiéra: nestanovena
režie: Robert Zemeckis
hrají: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Alfonso Arau, Holland Taylor

Honba za diamantem: V.I.M.


ikona
k0C0UR
kathleen turnermichael douglasrobert zemeckisromancing the stonevim
Dobrodružství, ze kterého by měl Indy radost 

Jó, osmdesátky, tam to frčelo. Kde je dnes ta vůně potu, ostrost vtipu, provokativní a svůdná chemie mezi hrdiny? Mnozí si přejí nasednout do stroje času a zas nám to jednou přinést na práh, jenže… jako už stokrát na jiných místech, i dnes se hodí postesknout si, že tohle už se nikdy nevrátí. Michael Douglas ve své možná životní roli a jeho určitě „nejvíc nejlepší“ filmová přítelkyně /ta, co se s ním hádá a pořád neuvěřitelně remcá/manželka pobíhají horkou džunglí a snaží se najít bájný diamant. Tahle jedna věta sama o sobě vystačí na sérii slovních přestřelek, reálných přestřelek a spoustu akčně-běhacího dobrodružství s přesahem až někam k Indiana Jonesovi. Hlavní důvod, proč jsem Diamant vždycky miloval, je… no přece právě onen diamant. Příběh o hledání pokladu, překládání mapy, hledání tajné skrýše podle indicie, rozbití skořápky a pak kámen, který se zase jednou dostane do špatných rukou a ve finále s krokodýlem je potřeba ho předat do těch správných. Jak fantasticky tajuplné aroma skýtají všechny tyhle příběhy, kvůli kterým jsme jako malí hltali Rychlé Šípy a jejich věčné bádání po bájném ježku v kleci. Poklad a trnitá cesta k němu, to je přesně ono. Fungovalo to tak skvěle a precizně v oné době, kdy se Robert Zemeckis ještě nezbláznil do renderování pixelů a na rozhazování adrenalinu mu záleželo mnohem víc než jestli to bude všechno pěkně vypadat přes 3D brýle. V době, kdy byl hračička tím divácky přitažlivým způsobem a uměl plnit sny o dobrodružství, které se každému z nás honí hlavou.

Jako třešničku na lesklém diamantu přidejte fantastického záporáka Dannyho DeVita a vyjde vám, že… v osmdesátkách, tam to frčelo. Vždyť to povídám. Škoda, že dvojka už nebyla tak divácky atraktivní (chyběl diamant, chyběl diamant!) a omezila se na pouhé variace viděného. A na překvapení, z něhož vyvěralo jen zklamání, že tenhle poklad byste si asi do poličky nevystavili. Možná se tenhle díl měl připravovat a natáčet o něco déle než rok, o to na druhou stranu dává vyniknout skvělé jedničce. Ta bude navždy uložena v našich srdcích a zaslouží si tak štempl Very Important Movie.

P.S. Mimochodem, ta fotka je i po dvaceti letech pekelně sexy. Nikdy jsem nepochopil, proč spolu tihle dva nejsou i v reálu (Catherine Zeta-Jones bude pro spoustu z vás asi dostatečně silný argument, ale... víte, jak to myslím ;).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace