Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hodný, zlý a ošklivý | Il buono, il brutto, il cattivo | 1966
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Sergio Leone
hrají: Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Eli Wallach, Luigi Pistilli

Hodný, zlý a ošklivý: V.I.M.


ikona
Mr. Hlad
clin eastwoodeli walachhodný, zlý a ošklivýsergio leone
Nejlepší western všech dob? 

Tenkrát na západě je možná nejslavnější, ale Hodný, zlý a ošklivý je bezpochyby v Leoneho tvorbě nejzábavnější film. Italská legenda ubrala z lyrického vyprávění a razantně dupla na plyn co se stylu týče. Všechny tři ústřední charaktery jsou naprosto dokonalé. Clint Eastwood svou stylizaci mlčenlivého drsňáka už snad ani vylepšit nemohl, Lee Van Cleef po Pro pár dolarů navíc změnil stranu, za kterou bojuje a jeho padouch patří rozhodně do desítky největších filmových hajzlů všech dob. A Elli Wallach je tou pomyslnou třešničkou na dortu. Nevypočitatelný hajzlík z prořízlou hubou, který by za pěťák střelil svou vlastní matku do zad a nechal jí ležet uprostřed pouště. Chemie mezi ústřední trojicí je naprosto špičková a sledovat Eastwooda, Wallacha a Van Cleefa je jednoduše radost. Lepší herci zkrátka ani nemohli být vybráni.

Přesto je největší hvězdou režisér. Sergio Leone vypiloval svůj styl do dokonalosti. Nikam nespěchá a svůj příběh vypráví hezky v klidu a pomalu. Atmosféra drsného západu, kde lidský život ztratil cenu a tři naprosto rozdílní muži se rozhodli vsadit všechno na jednu kartu, je absolutně přesvědčivá a podmanivá. Sergio Leone nechává za nádherných tónů Ennia Morriconeho projít své hrdiny peklem, ale nezlomí je. Všichni tři vědí, že na konci je čeká buď smrt, nebo bohatství. A závěrečný souboj je absolutně vygradovaná lahůdka, při které se vám tep zrychlí na dvojnásobek. Typicky leoneovské záběry na oči a proklatě chytlavý hudební motiv udělaly z finále Hodného, zlého a ošklivého něco, na co se do smrti nedá zapomenout. Tenkrát na západě bude asi navždy považováno za nejslavnější režisérův film, ale Hodný, zlý a ošklivý se mu minimálně vyrovná a v mnoha směrech ho možná i předčí. Zkrátka živoucí klasika plná emocí, napětí a podmanivé atmosféry.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace